Już w najbliższą sobotę (13 stycznia) podczas gali Top Rank w Quebec City (Quebec, Kanada), po siedemnastomiesięczej przerwie do ringu powróci Callum Smith (29-1-0). 33-letni Anglik zmierzy się o trzy tytuły mistrza świata (WBC, IBF, WBO) kategorii półciężkiej (light heavyweight) z obecnym czempionem, Arturem Beterbievem (19-0-0) i choć nie będzie faworytem tego starcia, to jego brat będący byłym pięściarzem, Paul Smith (38-7-0) twierdzi, że Callum posiada wszystko, aby wyjść z tego pojedynku zwycięsko.

Myślę, że każdy w świecie boksu wie, że Callum ma sto procent narzędzi, aby to zrobić. Jeśli oglądałeś walkę Calluma, wiesz, że jest w tej walce skazywany na pożarcie. Dla nas jest to walka, którą on wygrywa i wygrywa ją w dobrym stylu. Technicznie jest wyjątkowy. Jego ręka, która nie uderza pięścią, jest kluczem w tej walce. Kiedy Beterbiev oddaje strzały, jest szeroko otwarty, moim zdaniem i zdaniem wielu innych osób. To niszczycielski cios, on jest potworem. Nigdy nie był na pełnym dystansie, znokautował wszystkich, z którymi się mierzył, ale ma już 39 lat. – powiedział Paul Smith w rozmowie z Sky Sports.

Podczas sobotniej gali w Quebec City, między linami zobaczymy także inny pojedynek mistrzowski. W swojej pierwszej obronie pasa WBO, kategorii koguciej (bantamweight) zobaczymy Jasona Moloney’a (26-2-0), który skrzyżuje rękawice z Saulem Sanchezem (20-2-0). Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 6PM czasu środkowoamerykańskiego (1 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja ESPN.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org