Podczas trwającej gali w Top Rank w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone), Damian Knyba (11-0-0) nokautuje Curtisa Harpera (14-9-0) w ostatniej ósmej rundzie i odnosi jedenaste zwycięstwo w zawodowej karierze! Polak od samego początku dyktował warunki całego pojedynku, lecz od czwartej rundy startował z rozcięciem pod prawym okiem. Pod koniec ostatniej odsłony, Knyba zaatakował Harpera prawym sierpem, po czym powtórzył atak. Chwilkę później znów trafił mocnym prawym hakiem Amerykanina, po czym sędzia ringowy przerwał pojedynek.

Przed walką Knyby z Harperem, kibice zgromadzeni w Prudential Center, oraz ci przed odbiornikami, byli świadkami jednostronnej walki pomiędzy niepokonanym Troy’em Isley’em (9-0-0), a Roy’em Barringerem (9-4-0). Niespodzianki nie było – górą z tej potyczki wyszedł Isley, który pewnie zwyciężył na dystansie ośmiu rund. Momentami, Barringer próbował postawić się pięściarzowi z Alexandrii (Virgina, Stany Zjednoczone), jednakże koniec końców przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

Jeszcze wcześniej, między linami ringami pojawili się Bruce Carrington (7-0-0), oraz Brandon Chambers (9-1-1). Górą z tego pojedynku wyszedł ten pierwszy, nokautując Chambersa już w drugiej odsłonie pojedynku. Od pierwszego gonu, Carrington dyktował tempo walki, podłączając swojego rywala w połowie pierwszej rundy. Walka została zakontraktowana na osiem rund, w limicie kategorii piórkowej (featherweight), a dla pięściarza z Brooklynu, jest to siódme zawodowe zwycięstwo, oraz czwarte przed czasem. Za moment rozpocznie się karta główna, którą otworzy starcie pomiędzy Keyshawnem Davisem (7-0-0), a Anthony’m Yigitem (26-2-1), po czym do ringu wejdą Jared Anderson (13-0-0), oraz George Arias (18-0-0). W walce wieczoru ujrzymy zaś Shakura Stevensona (19-0-0), który skrzyżuje rękawice z Shuichiro Yoshino (16-0-0). Walka pomiędzy dwoma pięściarzami ma status eliminatora do walki o tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii lekkiej (lightweight).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org