Keyshawn Davis (8-0-0) z walki na walkę, staje się coraz bardziej rozpoznawalnym pięściarzem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Srebrny medalista olimpijski z Tokio (2020) rozpoczął swoją karierę na zawodowstwie niewiele ponad dwa lata temu, odnotowując do tej pory osiem zwycięstw (sześć przed czasem), w ośmiu walkach. 24-letni Amerykanin zapowiada, iż już niebawem będzie w pełni gotowy na walki o najwyższe cele w niesamowicie mocno obsadzonej kategorii lekkiej (lightweight).

Davis, w swojej ostatniej walce, 8 kwietnia na gali Top Rank w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone), znokautował w dziewiątej rundzie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata, Anthony’ego Yigita (26-3-1), udowadniając tym samym, iż drzemie w nim olbrzymi potencjał.

Jeszcze dwie walki i będę gotowy dosłownie na każdego. Gdy będę już w pozycji pozwalającej mi zdobyć tytuł mistrza świata, w większości przypadków powinienem być w stanie go zdobyć. – powiedział pewny siebie Davis, dla boxingscene.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org