Były mistrz świata kategorii ciężkiej (heavyweight) i żywa legenda boksu zawodowego, Mike Tyson twierdzi, że Isaac Cruz (24-2-1) to pięściarz, który najbardziej przypomina mu siebie z czasów kariery pięściarskiej. “Iron Mike” twierdzi, iż Meksykanina cechuje przede wszystkim takie samo podejście do walki – począwszy od stylu walki, zakończywszy na podejściu od strony mentalnej.

Gdybym miał kogoś takiego wymienić, powiedziałbym, że będzie to Isaac Cruz. Jest niski przysiadzisty jak na swoją wagę i tak jak ja, wchodzi w ataki. Cruz najbardziej przypomina mi pięściarza, jakim byłem ja sam. Wychodzi do ringu ze złymi intencjami. Jest prawdopodobnie najbardziej ekscytującym zawodnikiem w wadze lekkiej. Tak, nawet bardziej ekscytującym do oglądania, niż Gervonta Davis, ponieważ rzuca więcej kombinacji i staje twarzą w twarz ze swoimi rywalami. – powiedział Tyson w rozmowie z RingTV.

Isaac Cruz do ringu powróci już 29 lipca, podczas wielkiej gali Spence vs. Crawford w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone). Rywalem Meksykanina będzie niepokonany Giovanni Cabrera (21-0-0), który w swojej ostatniej walce odniósł pewne zwycięstwo nad Gabrielem Floresem Jr (22-2-0). Portal BoxingZone.org nieoficjalnie dowiedział się, iż w przypadku zwycięstwa faworyzowanego Cruza, ten dostanie w następnej kolejności szansę walki rewanżowej z Gervontą Davisem (29-0-0). Przypomnijmy, że do pierwszego pojedynku obu pięściarzy doszło początkiem grudnia 2021 roku, kiedy to Davis nieznacznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Warto zaznaczyć, iż pierwotnym rywalem Amerykanina miał być Rolando Romero (15-1-0), jednakże ówczesne problemy prawne uniemożliwiły mu starcie z popularnym “Tankiem”, a Cruz przyjął ofertę w ramach zastępstwa na zaledwie parę tygodni przed pojedynkiem.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org