27 stycznia zbliżającego się roku, podczas gali Golden Boy Promotions w Phoenix (Arizona, Stany Zjednoczone), do ringu powróci były mistrz świata wagi super półśredniej (super welterweight), Jaime Munguia (42-0-0), a jego przeciwnikiem będzie niezwykle doświadczony John Ryder (32-6-0). W stawce pojedynku ma znaleźć się pas WBC Silver wagi super średniej (super middleweight), w którego Munguia wszedł w posiadanie w czerwcu bieżącego roku, pokonując po fascynującej walce Sergiy’a Derevyanchenko (14-5-0). 

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę po wrócić na ring i jestem podekscytowany możliwością bycia z moimi ludźmi z Phoenix. Wiemy, że Ryder to niebezpieczny rywal, ale jesteśmy na to przygotowani. Nie przestaliśmy trenować i przygotowywać się. Jestem również bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do mojego obozu Freddiego Roacha i jego zespół. Zamierzamy zapewnić każdemu oglądającemu wspaniałą noc boksu i jeśli przejdziemy ten wspaniały test, mam nadzieję, że spotkamy się ponownie w maju. Viva Tijuana i Viva Meksyk! – powiedział Munguia. 

Ryder, w swojej ostatniej walce zmierzył się o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi super średniej z posiadaczem wszystkich pasów, Saulem “Canelo” Alvarezem (60-2-2), przegrywając jednogłośną decyzją sędziów. Anglik wierzy, że zwycięstwo nad Munguią po raz kolejny przybliży go do walki o światowy czempionat. 

Cieszę się, że dojdzie do tej walki. Chcę rozpocząć rok 2024 z hukiem i złożyć konkretne oświadczenie 27 stycznia. – powiedział krótko Ryder. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org