Dzisiejszy dzień to dzień szczególny nie tylko dla kibiców boksu zawodowego, ale także dla pasjonatów sportu na najwyższym światowym poziomie. Za kilkanaście godzin w Riyadh (Arabia Saudyjska) odbędzie się bowiem wielka gala, podczas której w akcji zobaczymy wielu utalentowanych oraz prezentujących najwyższy światowy poziom pięściarzy, a zwieńczeniem tego jakże wielkiego wydarzenia będzie pojedynek o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej (heavyweight), w którym zmierzą się Oleksandr Usyk (21-0-0) i Tyson Fury (34-0-1).

Bądź co bądź, parę godzin zakończeniu gali w Riyadh, przeniesiemy się do San Diego (California, Stany Zjednoczone), gdzie na gali Top Rank zobaczymy starcie o wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii lekkiej (lightweight), w której zmierzą się Emanuel Navarrete (38-1-1) oraz niepokonany na zawodowstwie Denis Berinchyk (18-0-0). Dla Navarrete będzie to okazja do tego, aby zostać mistrzem świata w czwartej kategorii wagowej, ale co istotne – Meksykanin nigdy nie wystąpił w walce unifikacyjnej, ponadto za każdym razem, gdy walczył o mistrzowski pas, ten pochodził z ramienia federacji WBO.

Na karcie głównej zobaczmy także Giovanni’ego Santillana (32-0-0), którego kariera nabrała rozpędu po ostatnim imponującym zwycięstwie nad Alexisem Rochą (24-2-0). Sobotnim rywalem Amerykanina będzie również niepokonany Brian Norman (25-0-0), a stawką ich pojedynku będzie tymczasowy pas organizacji WBO, kategorii półśredniej (welterweight).

Wcześniej czeka nas bardzo interesujące starcie pomiędzy dwoma prospektami wagi ciężkiej. Mowa o Richardzie Torrezie Jr (9-0-0) i Brandonie Moore (14-0-0), którzy zmierzą się ze sobą w zakontraktowanym na osiem rund pojedynku. Konfrontacja obu pięściarzy może być także istotna dla polskich kibiców ze względu na Damiana Knybę (13-0-0), który również buduje swoją karierę współpracując z Top Rank.

Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 9:30PM czasu środkowoamerykańskiego (4:45 na ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi ESPN+, zaś polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Canal+ Sport.

Photo: Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94