Środowa konferencja prasowa przed sobotnią galą Premier Boxing Champions w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) przeznaczona była wyłącznie dla głównych aktórów sobotniego spektaklu, w którym główne role zagrają niekwestionowany mistrz świata kategorii super średniej (super middleweight) Saul “Canelo” Alvarez (59-2-2), oraz przystępujący z roli prentendenta Jermell Charlo (35-1-1). W czwartek zaś swoich wypowiedzi udzielli pięściarze, którzy wystąpią przed głównym wydarzeniem sobotniej gali, a ich pojedynki zapowiadają się bardzo interesująco.

Najbardziej elektryzować będzie niewątpliwie starcie pomiędzy byłym mistrzem świata organizacji WBA, kategorii półśredniej (welterweight) Yordenisem Ugasem (27-5-0), a Mario Barriosem (27-2-0). W stawce pojedynku znajdzie się tymczasowy pas WBC, który znacznie przybliży zwycięzcę do pojedynku o pełnoprawny tytuł mistrza świata, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Terrence Crawford (40-0-0). Bardzo ciekawie zapowiada się również starcie pomiędzy wchodzącą gwiazdą Jesusem Ramosem (20-0-0), a Ericksonem Lubinem (25-2-0), którzy zmierzą się ze sobą w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku w limicie kategorii super półśredniej (super welterweight). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Showtime w systemie Pay-Per-View (koszt: $84.99), zaś polscy fani obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport Extra. Początek karty głównej już o godzinie 7PM czasu środkowo amerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego).

🇨🇺Yordenis Ugas: Cała moja kariera oparta jest sprzeciwianiu się losowi. Jeśli chcecie zobaczyć co jeszcze ze mnie zostało, musicie obejrzeć to w sobotni wieczór. To wszystko zostanie ujawnione.

🇺🇸Mario Barrios: Wiem, że Ugas wyjdzie gotowy. To będzie prawdziwa walka ze względu na to, co obaj wnosimy do ringu. Jestem gotowy, aby pokazać wszystkim to, co potrafię robić.🇲🇽Jesus Ramos JR: To bardzo istotne, abym to ja dominował, ponieważ Lubin jest bardzo mocny i sprawiał wiele problemów takim zawodnikom jak chociażby Sebastian Fundora. To byłoby wielkie oświadczenie z mojej strony i wielka wygrana do mojego bokserskiego CV.

🇺🇸Erickson Lubin: Chcę oddzielić swoją dotychczasową karierę wielkim zwycięstem nad Jesusem Ramosem. Mogę oddzielić się od wszystkich w wadze super półśredniej i stanąć w kolejce do naprawdę dużej walki. Jestem tutaj po to, aby złożyć oświadczenie i zrobię to. Po tym wszystkim, nic mnie nie zatrzyma.🇺🇸Elijah Garcia: Nie uważam, że moja ostatnia walka należała do najlepszych. Zbyt długo się rozgrzewałem, ale udowodnię, że mam więcej doświadczenia, niż dotychczas to pokazałem. Jestem zawodnikiem nowej klasy i pokażę, że jestem na innym poziomie.

🇲🇽Armando Resendiz: Podoba mi się, że Elijah ma takie nastawienie, ponieważ dzięki temu będzie to świetna walka. To starcie tytanów i co najważniejsze – nic nie jest z góry przesądzone. Musimy zrobić to w ringu. Muszę mu to zabrać!

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org