Kolejna sobotnia noc z boksem w roli głównej, przed nami! Podczas zbliżającej się gali w Arlington (Texas, Stany Zjednoczone), William Zepeda (27-0-0) zmierzy się w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku w limicie kategorii lekkiej (lightweight), z Jaime’m Arboledą (19-2-0), gdzie w stawce znajdzie się pas WBA Continental Americas. Pojedynek ma status walki wieczoru, a transmisja z wydarzenia zostanie pokazana tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN.

Zepeda, w swojej ostatniej walce udowodnił, iż należy do czołówki dywizji lekkiej, pewnie pokonując na dystansie dwunastu rund byłego mistrza świata dwóch kategorii, Josepha Diaza (32-4-1). Meksykanin wypunktował popularnego “JoJo” do “jednej szczęki”, wygrywając niemalże każdą rundą u wszystkich trzech sędziów. Przed 26-latkiem z San Mateo (Atenco, Meksyk), kolejna ważna walka, do której, jak twierdzi, jest świetnie przygotowany.

To mój drugi raz, kiedy wystąpię w walce wieczoru i po raz pierwszy w czerwonym narożniku. Cięzko trenowałem do tego pojedynku i wyjdę w sobotni wieczór do ringu ze wszystkim co posiadam. Chcę podziękować moim meksykańskim fanom i obiecuję im dać ekscytującą walkę. – mówił Zepeda, podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Arboleda to pięściarz, który dotychczas startował głównie na galach w rodzinnej Dominikanie, choć bywał już w Stanach Zjednoczonych, pokazując się z przyzwoitej strony. 28-latek swojej ostatniej porażki doświadczył w blisko 2.5 roku temu, przegrywając przed czasem z niepokonanym wówczas Chrisem Colbertem (17-1-0). Od tego czasu, Arboleda odnotował trzy zwycięstwa – wszystkie trzy podczas imprez na Dominikanie.

Nie widziałem wcześniej walk Zepedy, ale wiemy do czego jest zdolny w ringu. Pomimo tego, że mamy za sobą bardzo dobre przygotowania, mam nadzieję, że damy świetną walkę i pokażemy, do czego zdolne jest nazwisko “Arboleda”. Wygramy. – mówił z kolei Arboleda.

Na karcie walk ujrzymy między innymi Diego De La Hoyę (24-1-0), kuzyna byłego mistrza świata sześciu dywizji, obecnie promotora, Oscara De La Hoya, który stanie naprzeciw niepokonanego na zawodowstwie, Victora Moralesa (17-0-1). Ich pojedynek zakontraktowany jest na dziesięć rund, w limicie kategorii piórkowej (featherweight). Początek gali już od godziny 8PM czasu środkowoamerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org