Już w najbliższą sobotę na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) czeka nas mnóstwo pięściarskich emocji. W walce wieczoru zobaczymy bowiem niekwestionowanego mistrza świata wagi super średniej (super middleweight), Saula “Canelo” Alvareza (60-2-2), który zmierzy się niepokonanym na zawodowstwie Jaime Munguią (43-0-0). Karta główna również prezentuje się bardzo solidnie, a wystąpią na niej m.in tymczasowy czempion WBC, dywizji półśredniej (welterweight), Mario Barrios (28-2-0), oraz Fabian Maidana (20-2-0) – młodszy brat byłego mistrza świata, Marcosa Maidany (35-5-0).

Wiemy, że pochodzi z walczącej rodziny Maidana, więc wiemy, że wyjdzie walczyć. Próbuje wyjść z cienia swojego brata, a ja muszę się tylko upewnić, że mam nad wszystkim kontrolę. Nie mam wątpliwości, że wyjdziemy zwycięsko, jeśli zrobię swoje. Zamierzam osiągnąć jak najwięcej w wadze półśredniej. W tej dywizji czuję się komfortowo. Czuję się mocny i postaram się tu pozostać tak długo, jak tylko będę mógł. – mówi Barrios.

Pięściarz z San Antonio (Texas, Stany Zjednoczone) od kilku lat uważany jest za bardzo solidnego pięściarza w mocno obsadzonej dywizji półśredniej, a swoje dwie zawodowe porażki odnotował w starciach z takimi zawodnikami jak Gervonta Davis (29-0-0), czy Keith Thurman (30-1-0). W swoim ostatnim pojedynku, Barrios odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując zdecydowanie na punkty byłego mistrza świata, Yordenisa Ugasa (27-6-0). Stawką pojedynku był wówczas wakujący tymczasowy pas WBC, którego już w najbliższą sobotę Barrios będzie bronił w konfrontacji z Maidaną. Już od kilku tygodniu, 28-letni pięściarz przebywa w Las Vegas, gdzie jak twierdzi, czuje się znakomicie.

Las Vegas to najlepsze miejsce na obóz. To tutaj mogę najlepiej się przygotować. Przez cały czas prowadzę wysokiej jakości sparingi, co jest naprawdę korzystne. Obóz był świetny i naprawdę nie mogę się doczekać, aż się skończy. Mieliśmy długi obóz i jestem podekscytowany wielką szansą na dużej meksykańskiej karcie. Jestem zaszczycony, że mogę być tego częścią i nie mogę się doczekać, aby dać fanom wspaniałą walkę. – dodał Barrios.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94