Już w najbliższą sobotę w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone), odbędzie się gala grupy Matchroom Boxing, podczas której główne skrzypce zagrają Edgar Berlanga (20-0-0), oraz Jason Quigley (20-2-0). Stawką pojedynku bęzie tytuł WBO NABO, kategorii super średniej (super middleweight). Przed walką wieczoru, po blisko jedenastomiesięcznej przerwie powróci Adam Kownacki (20-3-0), a jego rywalem będzie Joe Cusumano (21-4-0). Bezpośednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN, a początek gali zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Poniżej prezentujemy krókie wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

Edgar Berlanga: W sobotę czeka nas wielka noc. Minął rok przerwy i jesteśmy w domu z nowym promotorem i jestem gotowy do mojego występu. Dla mnie są już większe ryby, takie jak Golovkin, bracia Charlo i to są goście, z którymi chce wejść do ringu. Czuję, że jestem gotowy i zaprawiony w boju, aby się z nimi zmierzyć, ale teraz muszę skopać tyłek Quigley’owi. Tak to wygląda.

Jason Quigley: Wiem, że jestem lepszym gościem. Edgar jest świetnym zawodnikiem, ale przyszedłem tutaj po to, aby wygrać. To sprawi, że będzie to świetna walka. Jestem facetem, jestem tutaj po to, aby rozwijać swoją karierę, oraz swoje życie.


Adam Kownacki: To musi być dla mnie wygrana walka. Moje dwie opcje to “normalna” wygrana, lub oszałamiająca. Chcę świetnie wyglądać, miałem świetny obóz z SugarHillem Stewartem, więc jesteśmy gotowi. Jestem w świetnej formie i chcę wyglądać świetnie. Chcę szybko wygrać i dostać kolejną walkę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org