Jak informuje Declan Taylor, prowadzone są obecnie rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy mistrzem świata organizacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), Chrisem Billamem-Smithem (18-1-0), a Mateuszem Masternakiem (47-5-0). Do walki obu pięściarzy miałoby dojść w październiku, podczas gali w Bournemouth (Anglia).

Billam-Smith, w swojej ostatniej walce dość nieoczekiwanie, lecz jak najbardziej zasłużenie, wygrał z Lawrence’m Okolie (19-1-0), odbierając mu mistrzowski pas. Do ich walki doszło pod koniec maja, właśnie w Bournemouth, gdzie Anglik może bronić tytułu w walce z Masternakiem. Okolie ma prawo uruchomić klauzulę natychmiastowego rewanżu ze Smithem, jednakże póki co, oficjalnie jej nie uruchomił.

Masternak, ostatnim razem między linami zameldował się pod koniec października ubiegłego roku, pewnie wygrywając z Jasonem Whataley’em (10-1-0) na przestrzeni pełnego dystansu, wynoszącego dziesięć rund. Pojedynek miał status eliminatora do walki o tytuł mistrza świata federacji IBF, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Australijczyk, Jai Opetaia (22-0-0). W ubiegłym tygodniu, planowo miała odbyć się licytacja wyłaniająca organizatora pojedynku pomiędzy dwoma pięściarzami, jednakże zespół Masternaka wycofał się na parę dni przed terminem.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org