We wtorkowe popołudnie grupa promotorska Boxxer oficjalnie poinformowała, że 10 grudnia, podczas gali w Bournemouth (Anglia), Chris Billam-Smith (18-1-0) stanie do swojej pierwszej obrony tytułu mistrza świata organizacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), a jego rywalem będzie Mateusz Masternak (47-5-0). Anglik wypowiada się z dużym szacunkiem na temat Polaka i spodziewa się prawdziwej ringowej wojny. 

Mateusz Masternak to znakomity pięściarz i udowadniał to przez całą swoją karierę. Ma dwukrotnie więcej walk niż ja. Właściwie ma więcej samych zwycięstw przez nokaut, niż ja, a jego jedyne porażki są na bardzo wysokim poziomie. Jego styl dobrze pasuje do mojego i myślę, że to będzie bardzo ekscytująca walka. Naprawdę nie mogę się jej doczekać. – przekazał Chris Billam-Smith.

Dla doświadczonego Polaka będzie to pierwsza w zawodowej karierze szansa na zdobycie pełnoprawnego tytułu mistrza świata. W przeszłości, Masternak miał okazję walczyć o pas Mistrza Europy federacji EBU, co miało miejsce pod koniec 2015 roku. Wychowany we Wrocławiu pięściarz przegrał wówczas jednogłośną decyzją z Tony’m Bellew (30-3-1) po bardzo wyrównanej walce. 

Uważam, że Chris Billam-Smith jest bardzo dobrym pięściarzem. W swojej ostatniej walce pokazał swoją wojowniczą duszę i udowodnił, że zasługuje na tytuł mistrza. Mam do niego duży szacunek, ale bardziej wierzę w swoje umiejętności i doświadczenie. O mistrzostwie świata marzyłem odkąd zacząłem boksować. Moja przygoda z boksem była jak film, ze wszystkimi wzlotami i upadkami. Mam nadzieję, że w grudniu dostaniemy to wszystko. Nie mogę się doczekać ponownej walki w Anglii, a fani stworzą tam świetną atmosferę. – powiedział Masternak. 

Walka odbędzie się na “domowym” terenie Smitha w lokalnej hali Bournemouth International Centre. Promotor wydarzenia, Ben Shalom również jest pełen uznania dla klasy sportowej Masternaka. 

Chris Billam-Smith chciał, aby jego pierwsza obrona tytułu mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej była wielkim wydarzeniem, które spodoba się wszystkim fanom, podczas walki w jego rodzinnym mieście. Mateusz Masternak spełnia wszystkie kryteria: zajmuje piąte miejsce na świecie (w rankingu WBO, przyp.red), ma mnóstwo doświadczenia i rzadko się cofa. To bardzo niebezpieczny przeciwnik i Billam-Smith podejmuje tutaj poważne ryzyko. – dodał Shalom. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org