Mamy do przekazania świetne informacje odnośnie dalszej sportowej kariery najlepiej zapowiadającego się polskiego pięściarza kategorii ciężkiej (heavyweight), Damiana Knyby (10-0-0). 26-letni pięściarz urodzony w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) podpisał długoterminowy kontrakt promotorski z jedną z największych grup na świecie – Top Rank. 

Damian Knyba jest niezwykle utalentowanym pięściarzem w kategorii ciężkiej i już jest ulubieńcem polskich fanów znających się na rzeczy. Spodziewam się, że Damian zrobi kolejny, duży krok naprzód w 2023 roku. – powiedział szef Top Rank, Bob Arum. 

Dla Knyby, za którego karierę odpowiedzialny jest Łukasz Kownacki, kontrakt z Top Rank to bezsprzecznie największy krok w jego dotychczasowej karierze. Przypomnijmy, że “Polish Hussar” zadebiutował u Aruma w pierwszej połowie grudnia, na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone), nokautując już w drugiej rundzie Emilio Salasa (7-4-1). Pierwsza walka Knyby, jako pięściarza Top Rank, planowana jest na początek drugiego kwartału bieżącego roku, a pięściarz przyjedzie do Stanów Zjednoczonych na obóz przygotowawczy na około 2.5 miesiąca przed terminem walki. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek