Żywa i wciąż aktywna legenda boksu zawodowego, Gennadiy Golovkin (42-2-1), nie jest już mistrzem świata organizacji WBA, kategorii średniej (middleweight). W czwartkowe popołudnie, prawnik Kazacha wydał oświadczenie, w którym informuje, iż 41-letni pięściarz zrzeka się tytułu mistrza świata, którego miał bronić na przestrzeni najbliższych paru miesięcy, w walce z Erislandy’m Larą (29-3-3).

Mimo, że Gennadiy chciałby podjąć rywalizację, nie podjął jeszcze decyzji odnośnie kluczowych kwestii odnośnie daty jego powrotu. W świetle tego, że zbliża się jego termin na walkę z Erislandy’m Larą, co zostało zarządzone przez organizację WBA, Gennadiy nie chce, aby ten proces się przeciągał. W związku z tym informujemy, że Gennadiy Golovkin niniejszym zrzeka się tytułu mistrza świata federacji WBA wagi średniej. – przekazuje w oficjalnym piśmie John Hornewer, prawnik Golovkina.

Po tytuł mistrza świata WBA, Golovkin sięgnął w kwietniu ubiegłego roku, pokonując przed czasem ówczesnego mistrza, Ryotę Murata (16-3-0), podczas gali w Saitama (Japonia). Wobec rezygnacji Golovkina, Erislandy Lara został mianowany pełnoprawnym mistrzem świata organizacji WBA, podczas gdy wcześniej dzierżył on miano czempiona “Regular”, który jest odnośnikiem “drugiego” z kolei mistrza tejże federacji. Tytuł “Regular” często błędnie nazywany jest tytułem mistrza świata, mimo, iż w rzeczywistości wcale nim nie jest.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org