Były mistrz świata kategorii super średniej (super middleweight), startujący obecnie w dywizji półciężkiej (light heavyweight), Callum Smith (29-1-0) powróci między liny jedenastego marca na gali w swoim rodzinnym mieście, Liverpoolu (Anglia), a jego przeciwnikiem będzie Paweł Stępień (18-0-1). Walka zakontraktowana jest na dwanaście rund, a jej stawką będzie eliminator do tytułu mistrza świata, z ramienia federacji WBC.

Faworytem starcia będzie bezsprzecznie Smith, który liczy na to, iż w następnej kolejności, stoczy on walkę o tytuł mistrza świata, z Arturem Beterbievem (19-0-0). Niepokonany na zawodowstwie Stępień, póki co nie walczył poza granicami Polski. 32-letni mieszkaniec Szczecina, w swoim ostatnim występie nie zachwycił, choć pewnie wypunktował Iago Kizirię (7-9-0), w sierpniu ubiegłego roku na gali w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie).

Smith, stoczył do tej pory dwie walki w kategorii półciężkiej, po tym jak w grudniu 2020 roku przegrał na punkty z Saulem “Canelo” Alvarezem (58-2-2) pojedynek o tytuły mistrza świata organizacji WBA (którego wówczas bronił), oraz wakujący WBC. Pierwszym przeciwnikiem znanego pod pseudonimem “Mundo” był Lenin Castillo (24-4-1), który w przeszłości miał okazję walczyć z Dmitry’m Bivolem (21-0-0) o tytuł mistrza świata. Smith bardzo ciężko znokautował pięściarza z Dominikany już w drugiej rundzie, zaś kolejną “ofiarą” Anglika, był Mathieu Bauderlique (21-2-0), który został znokautowany w czwartej odsłonie po podwójnym liczeniu.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: @BoxingZoneORG