Były mistrz świata organizacji WBC, kategorii super muszej (super flyweight), Jesse Rodriguez (17-0-0), powróci między liny ósmego kwietnia na gali Matchroom Boxing w walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi muszej (flyweight), organizacji WBO, a jego przeciwnikiem będzie Christian Hernandez (15-1-0). Gala odbędzie się w rodzinnym mieście Rodrigueza, w San Antonio (Texas, Stany Zjednoczone).

Rodriguez, znany jako “Bam” przebojem wdarł się do światowej czołówki dokładnie rok temu, pokonując jednogłośnie na punkty Carlosa Cuadrasa (39-5-1) w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBC, kategorii super muszej. Co ciekawe, Rodriguez awansował wówczas dywizję wyżej, a pojedynek z Cuadrasem przyjął zaledwie z tygodniowym wyprzedzeniem, pewnie wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Meksykaninem, który pierwotnie miał zmierzyć się wtedy z Srisaketem Sorem Rungvisai’m (50-6-1). Bam, w następnej kolejności zmierzył się właśnie z Rungvisai’m i co ciekawe, nie była to jego obowiązkowa obrona, a dobrowolna. Rodriguez dominował od pierwszego gongu, spektakularnie nokautując Tajlandczyka w ósmej rundzie. Po kolejnej, zwycięskiej obronie przeciwko Israelowi Gonzalezowi (28-5-1), 23-latek zapowiedział, iż zrzeka się mistrzowskiego pasa, i swoją karierę zamierza kontynuować wagę niżej, w kategorii muszej.

Najbliższy rywal Rodrigueza, Christian Hernandez to pięściarz, który nie pokazał się jeszcze szerszej publiczności. Do tej pory, urodzony w Tultitlán (Mexico, Meksyk) pięściarz, swoje walki toczył jedynie w rodzinnym kraju.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: @BoxingZoneORG