Niekwestionowany mistrz świata kategorii super średniej (super middleweight), Saul “Canelo” Alvarez (60-2-2) poinformował tydzień temu, że jego kontrakt z grupą promotorską Premier Boxing Champions został rozwiązany. Wszystko wskazuje więc na to, że kibice nie doczekają się w najbliższym czasie jego walki z Davidem Benavidezem (28-0-0), na co czeka cały pięściarski świat. Jedno jest pewne – jeśli Canelo zamierza bronić swoich wszystkich tytułów w wadze super średniej, jego konfrontacja z Benavidezem będzie jedynie kwestią czasu. Amerykanin meksykańskiego pochodzrnia znajduje się bowiem w posiadaniu tymczasowego pasa WBC, który automatycznie stawia go jako pierwszego w kolejce do walki z Alvarezem. 

Canelo zapowiada, że do ringu powróci tradycyjnie na początku maja i pewnym już jest, iż jego rywalami nie będą ani Benavidez, ani posiadacz pasa WBC Silver, Jaime Munguia (43-0-0). Żywa legenda meksykańskiego i światowego boksu, Julio Cesar Chavez wspiera swojego rodaka twierdząc, że każdy jego wybór, będzie dobrą decyzją. Chavez nie ukrywa jednak, że chciałby zobaczyć Canelo w konfrontacji z Munguią, choć na ten moment nie jest to dla niego odpowiedni czas. 

Ktokolwiek to będzie, będzie to na pewno dobry przeciwnik dla Saula. Hmm, nie wiem czy ucieka przed Benavidezem…on nie ucieka przed nikim. To tylko etapy, bo prędzej czy później będzie walczył z Benavidezem i jest to walka, którą każdy chce zobaczyć. Ale to nie zależy ode mnie. To zależy od Saula. To, czego dokonał Canelo, jest niesamowite. Prawda jest taka, że ​​nie mogę źle mówić o Canelo, ponieważ okazywał mi ogromny szacunek. Zasłużył na wszystko, co zdobył uczciwie. Ma prawo walczyć z kim chce. Innymi słowy, to organizacje decydują o dostosowaniu oficjalnych pretendentów. Munguia? Cóż, Munguia jest wschodzącym pięściarzem. W swojej ostatniej walce udowodnił, że jest w stanie zmierzyć się z Canelo. Chciałbym go zobaczyć w jednej lub dwóch walkach więcej w wadze super średniej, aby naprawdę rozpoznać jego potencjał.- 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org