Smutne informacje docierają do nas z Kalifornii. W wieku zaledwie 29 lat zmarł bowiem Cem Kilic (17-1-0), który startował w wadze super średniej (super middleweight). Urodzony w Niemczech pięściarz reprezentował barwy Turcji, mieszkając od dziesięciu lat w Stanach Zjednoczonych. Powodem śmierci pięściarza było przedawkowanie narkotyków, z czym Kilic zmagał się już od kilku lat, podobnie jak z problemami natury psychicznej. 

Swój zawodowy debiut Kilic zaliczył pod koniec 2014 roku, wygrywając przed czasem z niejakim Jose Mejią (1-7-0), podczas gali w Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone). Trenowany przez Freddie’go Roacha pięściarz, na większym ekranie pokazał się niewiele ponad cztery lata po profesjonalnym debiucie, wygrywając jednogłośnie z niepokonanym wówczas DeAndre Ware’m (16-4-2). Swoją pierwszą i jedyną porażkę, Kilic zaliczył blisko cztery lata temu, przegrywając w ósmej rundzie przez nokaut z Stevenem Nelsonem (19-0-0). 

  • Dotarła do nas informacja o śmierci jednego z naszych byłych reprezentantów. Życzymy spokoju pogrążonym w żałobie bliskim. Spoczywaj w pokoju. – przekazał prezes tureckiej federacji bokserskiej, Eyup Gozgec. 

Photo: Instagram/ @kilicboxing

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org