Już w najbliższą sobotę na gali w Londynie (Anglia), Dereck Chisora (33-12-0) stanie przed swoją drugą szansą na zdobycie tytułu mistrza świata kategorii ciężkiej (heavyweight), w walce przeciwko obecnemu czempionowi federacji WBC, Tysonowi Fury’emu (32-0-1). W opinii wielu ekspertów, oraz kibiców, zestawienie pod względem samego widowiska jest rozczarowujące, a samo zainteresowanie walką, bardzo małe. Chisora wierzy, że “wyciśnie” jak najwięcej z walki przeciwko Fury’emu, tym bardziej, iż obaj Panowie znają się z ringu bardzo dobrze. Sobotnia walka, będzie ich trzecim pojedynkiem. Dwie poprzednie walki zdecydowanie wygrywał Fury.

– Uważam, że Fury był lepszy, niż wtedy gdy z nim boksowałem. Jest dobrym pięściarzem. Nie będę nikogo okłamywał. Dopóki nic nie odwala, jest dobry w tym co robi. Ja też jestem dobry, więc zobaczymy co to będzie. – powiedział Chisora w rozmowie z BT Sport.

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja BT Sport w systemie Pay-Per-View (24.95 GBP). Polscy kibice obejrzą całą kartę główną za pośrednictwem Polsat Sport, zaś amerykańscy fani mogą liczyć na transmisję z ramienia ESPN+. Początek gali zaplanowany jest na godzinę 19:00 czasu polskiego (12PM czasu środkowo amerykańskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek