Mistrz świata federacji WBC, kategorii ciężkiej (heavyweight), Tyson Fury (32-0-1) stanie w najbliższą sobotę do swojej trzeciej obrony pasa w walce z Dereckiem Chisorą (33-12-0), podczas gali w Londynie (Anglia) na piłkarskim stadionie Tottenhamu Hotspur. Według wielu kibiców, oraz ekspertów, ze sportowego punktu widzenia, walka obu pięściarzy jest kompletnie bez sensu. Fury w przeszłości (pierwszy raz ponad jedenaście lat temu) dwukrotnie walczył z Chisorą, odnosząc pewne zwycięstwa. Na kilka dni przed sobotnią walką, Fury bardzl emocjonalnie wypowiedział się na temat swojej sportowej drogi.

Byłem zakochany w boksie od dziecka. Teraz mam trzydzieści cztery lata i prawdopodobnie jestem u schyłku kariery. To był związek oparty na miłości i nienawiści. Czasem toksyczny, ale gdy szło, było bardzo dobrze. Wiele razy chciałem odejść, ale za każdym razem ciągnie mnie z powrotem. To jest ogromny narkotyk. To uzależnienie i ja jestem uzależnionym człowiekiem. Przychodzę na salę treningową, katuję swój organizm i to coś znęca się nad moim ciałem, umysłem, duszą. Potem czuję jednak, że doprowadza mnie to do ekstazy. Boks uzależnia bardziej, niż jakikolwiek narkotyk i nie możesz się już od tego odciąć. – powiedział Tyson Fury. 

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja BT Sport w systemie Pay-Per-View (24.95 GBP). Polscy kibice obejrzą całą kartę główną za pośrednictwem Polsat Sport, zaś amerykańscy fani mogą liczyć na transmisję z ramienia ESPN+. Początek gali zaplanowany jest na godzinę 19:00 czasu polskiego (12PM czasu środkowo amerykańskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek