Włodarze grupy promotorskiej Top Rank poinformowali o podpisaniu wieloletniego kontraktu z startującym w dywizji super lekkiej (super lightweight), Elvisem Rodriguezem (15-1-1). Portorykański pięściarz plasuje się na siódmym miejscu w rankingu WBO, oraz na dziesiątym w rozstawieniu IBF, a Top Rank ma zadbać o to, aby Portorykańczyk mógł w niedalekiej przyszłości powalczyć o tytuł mistrza świata.

Rodriguez w przeszłości był już związany z Top Rank, a do podpisania pierwszego, dwuletniego kontraktu doszło w 2019 roku. Szef grupy, Bob Arum bardzo cieszy się z ponownej współpracy z 28-latkiem, który zadebiutuje po raz drugi w barwach Top Rank 29 czerwca na gali w Miami (Florida, Stany Zjednoczone), gdzie główną atrakcją będzie starcie pomiędzy Teofimo Lopezem (20-1-0), a Steve’m Claggettem (38-7-2).

Elvis Rodriguez to niezwykły talent i jesteśmy podekscytowani, że zdecydował się ponownie dołączyć do rodziny Top Rank. Elvis stoczy w wadze super lekkiej wiele wspaniałych walk i jeśli będzie walczył na miarę swojego potencjału, pewnego dnia zostanie mistrzem świata. – powiedział Bob Arum.

Swojej jedynej porażki, Rodriguez doświadczył niemalże równo trzy lata temu, kiedy to na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) dość niespodziewanie przegrał decyzją większości sędziów z Kennethem Simsem Jr (20-2-1). Od tego czasu, Portorykańczyk stoczył cztery pojedynki, z których wszystkie zdecydowanie wygrał. Na szczególną uwagę zasługują jednak dwa ostatnie zwycięstwa, kolejno z Josephem Adorno (18-4-2), oraz Viktorem Postolem (31-5-0). Rodriguez wierzy, że Top Rank odpowiednio zadba o jego dalszy sportowy rozwój.

Naprawdę wspaniale jest wrócić do domu. Zawsze czułem się zawodnikiem Top Rank, bo ta grupa uczyniła mnie gwiazdą, a teraz dzięki nim zostanę mistrzem świata. Nie mogę się doczekać 29 czerwca. Elvis w końcu tu wróci! To było niesamowicie długa przerwa, najdłuższa w mojej karierze, ale w stu procentach skupiam się na 29 czerwca. – przekazał Rodriguez, którego nazwisko rywala poznamy zapewne już niebawem.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94