Do bardzo ciekawej na rynku brytyjskim walki dojdzie 31 marca (w Wielkanoc), podczas gali Boxxer w Londynie (Anglia), w której zmierzy się dwóch niepokonanych angielskich pięściarzy – Fabio Wardley (17-0-0), klasyfikowany w top 15 wszystkich światowych rankingów (WBA, WBC, IBF, WBO) wagi ciężkiej (heavyweight) oraz brązowy medalista olimpijski z Tokio (2020), Frazer Clarke (8-0-0).

Wardley, w swojej ostatniej walce zatrzymał w siódmej rundzie Davida Adeleye (12-1-0), co miało miejsce w grudniu ubiegłego roku na gali w Riyadh. 29-letni pięściarz wywalczył wówczas pasy BBBofC British, Commonwealth (Pas Wspólnoty), oraz tytuł WBO European, którego zabraknie w stawce, podczas marcowej walki z Clarke.

Jestem bardzo podekscytowany możliwością wystąpienia w walce wieczoru, podczas gali w kultowej O2 Arena. Walczyłem tam już wiele razy, więc to miejsce jest to dla mnie jak dom, mimo, że to daleko od mojego domu. Jako doświadczony olimpijczyk, Frazer Clarke jest zdecydowanie najlepiej wyszkolonym bokserem, z jakim kiedykolwiek przyszło mi się mierzyć, ale są pewne lekcje, których nie nauczysz się w szkole. A w moim arsenale mam więcej, niż wystarczającą siłę ognia, aby go powalić płasko na plecach, tak jak wszystkich moi przeciwników. – powiedział Wardley, który z siedemnastu wygranych walk, aż szesnaście kończył przed czasem.

Trzy lata starszy od Wardley’a, Frazer Clarke może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na olimpijskich ringach, jednakże na zawodowstwie nie pokazał póki co swoich prawdziwych możliwości. Jego marcowa walka z Wardley’em może okazać się przełomowym momentem w karierze 32-latka z Burton-on-Trent.

Wreszcie walka, której chciałem ja i walka, której chciała brytyjska publiczność. Koniec rozmów, mamy to tutaj. Marzyłem o występie w w walce wieczoru w O2 Arena podczas walki o tytuły Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów. Jestem gotowy pokonać Fabio Wardley’a i przywieżć tytuły do Burton-on-Trent. Było wiele rzeczy, ale teraz możemy rozwiązać to jak mężczyźni. – powiedział Clarke.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org