Mimo trzech ostatnich porażek z rzędu, i aż dwunastu na swoich koncie, Dereck Chisora (32-12-0) nadal jest gorącym nazwiskiem na brytyjskim rynku wagi ciężkiej (heavyweight). Angielski promotor, Ben Shalom, powiedział w rozmowie ze SkySports, że chciałby zobaczyć pojedynek Chisory z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata, Hughie Fury’m (26-3-0). 

Walka z Hughie Fury’m ma sens dla Chisory. Jeśli Chisora to wygra, udowodni, że nadal jest zawodnikiem ze światowego topu wagi ciężkiej. Fani chcą takiego zestawienia. Uwielbiają Derecka i chcą zobaczyć jak testuje on Fury’ego. Hughie tego chce. To byłaby dla nas ekscytująca walka. – powiedział Shalom. 

Hughie Fury, swoją ostatnią walkę stoczył w połowie października, ubiegłego roku, pokonując przed czasem Christiana Hammera (26-9-0). Niemiecki pięściarz nie wyszedł już do rywalizacji z Fury’m po zakończeniu piątej rundy, z powodu kontuzji bicepsu. Chisora, ostatnim razem triumfował ponad dwa lata temu, nokautując na gali w Londynie (Anglia), emerytowanego już dziś, Davida Price’a (25-7-0). Następnie stoczył trzy walki, z czego wszystkie przegrał. Kolejno, z Oleksandrem Usykiem (19-0-0), oraz dwukrotnie z Josephem Parkerem (30-2-0).