Już w najbliższą sobotę (28 października), podczas gali Matchroom Boxing w Cancun (Quintana Roo, Meksyk), O’Shaquie Foster (20-2-0) zmierzy się w swojej pierwszej obronie tytułu mistrza świata organizacji WBC, kategorii super piórkowej (super featherweight) z obowiązkowym pretendentem, Eduardo Hernandezem (34-1-0). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN, zaś początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). W czwartkowe popołudnie odbyła się oficjalna konferencja prasowa, z której wypowiedzi przedstawiamy poniżej.

🇺🇸O’Shaquie Foster: Mówią, że wzywali mnie do tej walki – to brzmi trochę szalenie, ponieważ mogliśmy stoczyć tę walkę w lecie. On walczył z Hectorem Garcią, ponieważ chciał walki przygotowawczej, zamiast walczyć o tytuł mistrza świata. Nie walczyłem przez rok, kiedy kroczyłem do walki o tytuł mistrza świata z Rey’em Vargasem, więc bez wymówek. Nie mają nic poza wymówkami, a ci, którzy znają przeszłość, wiedzą, że przede mną uciekali.

🇲🇽Eduardo Hernandez: W sobotę zobaczycie nowego mistrza świata, czyli mnie. Nie wiem, dlaczego mówi, że bałem się z nim walczyć. Nie boję się nikogo i to jego wina, że walka zakończyła się fiaskiem. W sobotę rozpocznę wojnę i mam nadzieję, że będzie na nią gotowy, ponieważ zabiorę ten tytuł do domu i pokażę dokładnie, kim jest Eduardo „Rocky” Hernandez.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org