Podczas sobotniej nocy w Riyadh (Arabia Saudyjska) odbędzie się gala grup Top Rank, oraz Queensberry Promotions, podczas której głównym wydarzeniem będzie starcie pomiędzy aktualnym mistrzem świata organizacji WBC, kategorii ciężkiej (heavyweight), Tysonem Fury’m (35-0-1), a byłym mistrzem UFC, Francisem Ngannou (0-0-0), dla którego będzie to debiut w formule bokserskiej. Naturalnie, w stawce pojedynku nie będzie należącego do Fury’ego mistrzowskiego pasa.

Podczas wydarzenia w Riydah nie zabraknie ciekawych pojedynków. Spośród wszystkich siedmiu walk na karcie, aż sześć odbędzie się w limicie wagi ciężkiej. Interesująco zapowiada się starcie pomiędzy byłym mistrzem świata federacji WBO, Josephem Parkerem (32-3-0), a Simonem Keanem (23-1-0). Obaj pięściarze powalczą o wakujące pasy IBF Intercontinental, oraz WBO Intercontinental, Faworytem pojedynku będzie bez wątpienia Parker, jednakże Kean od czasu swojej jedynej porażki sprzed pięciu lat, stoczył osiem pojedynków, za każdym razem wygrywając przed czasem.

Między linami zobaczymy także Arslanbeka Makhmudova (17-0-0), którego już za kilkdziesiąt godzin “przetestuje” Junior Anthony Wright (20-4-1). Dla rosyjskiego “króla nokautów”, sobotnia walka powinna być jedynie przystankiem w drodze do dalszych pojedynków. Wywodzący się z kategorii junior ciężkiej (cruiserweight) Wright, spośród czterech porażek, trzy razy przegrywał przed czasem. Promotor Makhmudova, Bob Arum nie wyobraża sobie, aby jego podopieczny nie wygrał swojej nadchodzącej walki.

Martin Bakole (19-1-0) kontra Carlos Takam (40-7-1) – to pojedynek, na który z pewnością czeka wiele kibiców szermierki na pięści. Bakole z walki na walkę udowadnia, że warto w niego inwestować, a on sam wierzy, że już niebawem powalczy o światowy czempionat. Wielu martwi jednak forma pięściarza z Demokratycznej Republiki Konga. Mianowicie, Bakole zawitał do Arabii Saudyjskiej z mocną nadwagą, która może rzutować na jego dyspozycji. Takam, były pretendent do tytułu mistrza świata z pewnością będzie chciał to wykorzystać. Kameruńczyk, startujący pod francuską flagą, odnotował w pierwszej połowie marca jedno z najważniejszych zwycięstw w ostatnich kilku latach swojej kariery. Pokonał on bowiem niejednogłośnie na punkty mistrza olimpijskiego z Rio De Janeiro (2017), Tony’ego Yokę (11-2-0) na jego własnym podwórku, podczas gali w Paryżu (Francja), udowadniając tym samym, że nadal jest w stanie rywalizować na dobrym poziomie.

Angielskich fanów, choć nie tylko ich, elektryzuje również starcie pomiędzy dwoma niepokonanymi pięściarzami – Davidem Adeleye’m (12-0-0), a Fabio Wardley’em (16-0-0). Niepokonani pięściarze zmierzą się ze sobą o tytuł Mistrza Anglii, ponadto w stawce znajdą się także pasy Commonwealth Boxing Council, oraz WBO European. Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN, jednakże oprócz miesięcznej subskrypcji, będą musieli oni wykupić dodatkowo pakiet Pay-Per-View, w wysokości 44.99PLN. Amerykańscy fani, chcąc oglądać zbliżającą się galę, będą zobowiązani zapłacić za usługę $79.99, za pośrednictwem ESPN+. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 12PM czasu środkowoamerykańskiego (19:00 czasu polskiego).

Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org