Już tylko kilkadziesiąt godzin czeka nas od rozpoczęcia sobotniej gali Golden Boy Promotions i Matchroom Boxing w Brooklynie (New York, Stany Zjednoczone), gdzie w lokalnej hali Barclays Center dojdzie do walki o tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii super lekkiej (super lightweight), którego bronił będzie po raz pierwszy w karierze Devin Haney (31-0-0). Były niekwestionowany mistrz świata dywizji lekkiej (lightweight), zmierzy się z Ryanem Garcią (24-1-0), dla którego będzie to pierwsza życiowa szansa na zdobycie światowego czempionatu.

Wraz z ogłoszeniem pojedynku pomiędzy Haney’em, a Garcią, media społecznościowe zarówno jednego, jak i drugiego zasypane zostały wzajemnymi wyzwiskami, co trwa właściwie do teraz. Podczas czwartkowej konferencji prasowej, obaj pięściarze dyskutowali w znany dla siebie sposób, choć to zdecydowanie Garcia wydawał się być dużo bardziej wyprowadzony z równowagi.

Garcia: Gdzie jest twoja mama? Zamierzam z nią trochę poflirtować. Jest fajna w ch*j i chcę jej teraz. Twoja mama prawdopodobnie wysłała już do mnie prywatną wiadomość na moje media społecznościowe. Pie*dol się sku***synu i nie gadaj nic o mojej matce. Roz**erdolę cię! Ten strach wychodzi już z twoich ust. Włożę ci mojego ch*ja w usta ty dziwko.

Haney: Coś jest nie tak z tym skur**synem. Tak w ogóle to myślę, że już wszedłem mu pod skórę. Widzicie te wszystkie cyrki, które tutaj odwala. Koniec końców, to ja jestem prawdziwym profesjonalistą. Mam nadzieję, że on też tak do tego podchodzi. Moim głównym celem jest teraz walka. Wczoraj jest wczoraj. Ja skupiam się na “dzisiaj” i nie mogę doczekać się walki. Koniec końców, boks to biznes. Nie byliśmy poza tym nigdy przyjaciółmi poza ringiem, więc to nie ma żadnego znacznia.

W czasach amatorskich, obaj zawodnicy mierzyli się ze sobą trzykrotnie, a bilans tych pojedynków jest remisowy. Haney wygrywał trzykrotnie – tyle samo, ile Garcia. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia, przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Oprócz miesięcznej subskrypcji, kibice mieszkający zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce, chcąc oglądać wydarzenie, zobowiązani będą do wykupienia dodatkowego dostępu w postaci Pay-Per-View ($69.99, 59.99PLN). Początek gali zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego).

Photo: Cris Esqueda/Golden Boy Promotions

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94