Już w najbliższą sobotę (8 lipca) w Atlantic City (New Jersey, Stany Zjednoczons) odbędzie się kolejna w tym roku gala grupy Premier Boxing Champions, podczas której w walce wieczoru zobaczymy bardzo ciekawie zapowiadające się starcie pomiędzy Jaronem Ennisem (30-0-0), a Roimanem Villą (26-1-0). W stawce pojedynku znajdzie się tymczasowy tytuł organizacji IBF, kategorii półśredniej (welterweight), należący faworyzowanego Ennisa. 

W czwartkowe popołudnie odbyła się oficjalna konferencja prasowa, w której udział wzięli główni aktorzy sobotniego spektaklu. W piątek odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia, po której już dziś zapraszamy na zapowiedź sobotniej batalii. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Showtime. Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 8:30PM czasu środkowoamerykańskiego (3:30 z soboty na niedzielę czasu polskiego). Niestety nic nie wskazuje na to, że którakolwiek z polskich stacji telewizyjnych pokaże nadchodzącą galę. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z konferencji prasowej. 

🇺🇸Jaron Ennis: Zwycięstwo nad Villą pomoże mi dojść do celu. Wiele osób twierdzi, że czym przyłożyć, ale przekonamy się dopiero w sobotni wieczór. Przychodzę, aby wydać wielkie oświadczenie i go zatrzymać przed czasem. Jestem gotowy na każdego, ale na razie mamy biznes do zrobienia. Skupiam się na Roimanie Villi, a potem będziemy się martwić co dalej. 

🇨🇴Roiman Villa: Można by stwierdzić, że zwycięzcą tej walki będzie ten, który będzoe lepiej przygotowany, lub z lepszą techniką, ale ja uważam, że to już jest jasne. Pokładam w tym swoją wiarę i dlatego jestem tak pewny siebie. Jestem tutaj nie bez powodu i to ja będę górą w sobotnią noc. Nie obchodzą mnie prognozy na tę walkę. Teraz możemy mówić co chcemy. Ja muszę po prostu przemówić w ringu w ten sobotni wieczór. 

Photo: Amanda Westcott/Showtime

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org