W najbliższą sobotę (12 sierpnia) na gali Matchroom Boxing w Londynie (Anglia) dojdzie do walki pomiędzy byłym mistrzem świata organizacji WBA, IBF, oraz WBO kategorii ciężkiej (heavyweight) Anthony’m Joshua (25-3-0), a Robertem Heleniusem (32-4-0). Pierwotnie, rywalem Anglika miał być Dillian Whyte (28-3-0) jednakże ze względu na pozytywny wynik testów antydopingowych, zastąpi go doświadczony Helenius, który w minioną sobotę na gali w rodzinnej Finalndii znokautował Mikę Mielonena (6-1-0).

Bezpośrednią transmisję z sobotniej gali w Londynie przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Początek już od godziny 1PM czasu środkowoamerykańskiego (20.00 czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi obu pięściarzy konferencji prasowej przed zbliżającą się walką.

🇬🇧Anthony Joshua: Zasady pozostają takie same – skupiam się nad sobą. Robert i ja sparowaliśmy lata temu, dzieliliśmy ring, ale sparowałem z różnymi stylami i rywalizowałem z wielu stylami. Cel pozostaje ten sam – zwycięstwo i tylko zwycięstwo za wszelką cenę. W boksie nie ma dogrywek, więc muszę być w swojej grze stroną A i zadawać ból, aby odnieść zwycięstwo. Głupio byłoby nie doceniać jego, jak i kogokolowiek innego. Muszę traktować go śmiertelnie poważnie.

🇫🇮Robert Helenius: Dostałem ofertę tej walki w ostatni weekend. Miałem jechać na wakacje z rodziną, ale teraz już nie – oto jesteśmy. Mieliśmy za sobą dobry obóz i czujemy się gotowi. Jestem gotowy do walki, bo inaczej nie byłoby mnie tutaj. Dam z siebie wszystko, aby wygrać tę walkę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org