Mistrz świata organizacji WBO, kategorii super lekkiej (super lightweight), Teofimo Lopez (18-1-0) powróci do ringu 8 lutego podczas gali Top Rank w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), a jego rywalem będzie bądź co bądź trochę niespodziewanie Jamaine Ortiz (17-1-1). Kibice Lopeza oczekiwali, że ich ulubieniec zmierzy się z bardziej znaczącym nazwiskiem w dywizji super lekkiej, jednakże mimo to, Ortiz to pięściarz, który może postawić się mistrzowi świata.

Raczej mało kto spodziewał się, że Ortiz, który zadebiutował w wadze super lekkiej w wrześniu ubiegłego roku, dostanie tak szybko szansę walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata. Według czołowego pięściarza w dywizji, Richardsona Hitchinsa (17-0-0), Lopez będzie musiał bardzo uważać podczas konfrontacji z Ortizem.

Według mnie, Jamaine Ortiz jest czołowym zawodnikiem wagi super lekkiej. Ma duże doświadczenie i boksuje już od dłuższego czasu. Zawsze był w grze. Jeśli z nim walczysz, wiesz, że to będzie walka. Uważam jednak, że Teo jest inteligentniejszy, ale uważam, że z pewnością będzie to konkurencyjna walka. – powiedział Hitchins w rozmowie z MillCity Boxing.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org