W dość nietypowy dzień tygodnia, bo w czwartek (8 lutego) w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), w walce wieczoru na gali Top Rank zmierzą się broniący tytułu mistrza świata organizacji WBO, kategorii super lekkiej (super lightweight) Teofimo Lopez (19-1-0), oraz Jamaine Ortiz (17-1-1). Przed walką wieczoru, do ringu wkroczą Keyshawn Davis (9-0-0) i Jose Pedraza (29-5-1), którzy zmierzą się ze sobą w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku wagi lekkiej (lightweight).

Ponadto, na karcie walk zobaczymy świetnie zapowiadającego się Abdullah’a Masona (11-0-0), który skrzyżuje rękawice z Benjaminem Gurmentem (8-0-3). Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 9PM czasu środkowoamerykańskiego (4:30 nad ranem z czwartku na piątek, czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy fani obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Canal+ Sport 2. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

🇺🇸Teofimo Lopez: Jestem wielkim klaunem boksu. Muszę wszystkich rozśmieszać i nie bez powodu mam duży nos. Wspaniale jest wrócić. Cieszę się, że talenty się w końcu pokazują. Ale dla mnie to dopiero początek. Mam 26 lat. Nie jestem jeszcze w najlepszej formie. Mamy wspaniałego partnera do tańca. Chciał tej walki od jakiegoś czasu, a my zrobimy, co w naszej mocy. Byłem już na szczycie w wadze lekkiej, pokonując wówczas najbardziej utytułowanego zawodnika (Vasiliy’a Lomachenko, przyp.red). Nikt nie chciał się z nim zmierzyć. Teraz znowu wracamy: pokonałem gościa, z którym również nikt nie chciał walczyć (Josha Taylora, przyp.red). Więc to była chwila, gdy to zyskałem, później straciłem i ponownie odzyskałem. Wiem, czego potrzeba, aby być wielkim. Wiem co oznacza szanować ring, co to znaczy być mistrzem.

🇺🇸Jamaine Ortiz: Tu nie ma szacunku. To jest walka. Przychodzę tutaj, żeby obciąć mu głowę. Tak właśnie jest. Przed burzą jest cisza i musisz wiedzieć, jak zachować kontrolę nad swoim umysłem i ciałem, zwłaszcza zanim wyruszysz na bitwę. Czuję, że będę gościem, który będzie kazał klaunowi robić, co zechcę. To będzie tego rodzaju przedstawienie. Kiedy wygram w czwartkowy wieczór, to wtedy będzie to wspaniała noc, którą zapamiętam do końca życia. To będzie dzień, w którym zostałem mistrzem świata. To będzie kolejny krok na drodze do osiągnięcia mojego celu, jakim jest możliwość odbycia innych wspaniałych walkach i tego, abym mógł kontynuować budowanie mojego dziedzictwa.


🇵🇷Jose Pedraza: Na tym etapie mojej kariery nie ma znaczenia, kto jest moim przeciwnikiem. Keyshawn Davis jest doskonałym bokserem. Nie ma takiego doświadczenia, jakie ja mam w boksie zawodowym, ale w boksie amatorskim szło mu świetnie i to świetny pięściarz. Nie ma znaczenia, jaki jest jego record. Musisz stawiać czoła wyzwaniom. Nie ma znaczenia, czy jest prospektem, weteranem czy pretendentem. Musisz to zaakceptować. Bardzo dobrze przygotowałem się do tej walki. Przyszedłem wykonać swoją pracę i nie patrzę na wynik, choć nie zrozumcie mnie źle: spodziewam się wielkiego zwycięstwa, ale nie oczekuję konkretnego wyniku. Po prostu idę wykonać dobrą robotę dla fanów, aby mogli wyjść z hali zadowoleni.

🇺🇸Keyshawn Davis: Pedraza powiedział, że ma doświadczenie i, że walczył z wieloma świetnymi zawodnikami. Ale nigdy wcześniej nie walczył ze mną. Nie obchodzi mnie całe jego doświadczenie, ponieważ jeszcze nie walczył ze mną. Więc zobaczy wszystko, co przyniosę do stołu. To świetny zawodnik, który stoczył wiele świetnych walk. Uważam, że jest dobry ale czuję, że ma przed sobą największe jak dotąd wyzwanie. Młody, głodny , prawdziwy wojownik. To będzie walka pełna akcji. Zdecydowanie wyjdę z tego zwycięsko, ale zwycięzcami tego wieczoru będą fani.

Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org