Sobotni wieczór zapowiada się bardzo interesująco dla polskich kibiców. Podczas gali KnockOut Promotions w Lublinie (woj. lubelskie) zobaczymy kilka naprawdę ciekawie zapowiadających się walk, a głównymi aktorami nadchodzącego spektaklu będą były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), Michał Cieślak (22-2-0), oraz Krzysztof Twardowski (9-3-0).

Polscy kibice, jak można zauważyć w mediach społecznościowych, często apelują do promotorów, aby ci organizowali więcej walk polsko-polskich, gdyż według nich, te cieszyłyby się większym zainteresowaniem i wzbudzały więcej emocji. Tym razem fani nie mogą czuć się rozczarowani, i choć w przypadku walki Cieślaka z Twardowskim, znacznym faworytem jest pierwszy z wymienionych, to w przypadku konfrontacji doświadczonego Marka Matyji (20-3-2) z Janem Czerklewiczem (8-1-0) zwycięzcę wytypować znacznie trudniej. Obaj pięściarze zmierzą się w limicie kategorii półciężkiej (light heavyweight), a ich pojedynek zakontraktowany jest na osiem rund.

Podczas sobotniej nocy, kibice zgromadzeni w hali MOSiR na Alejach Zygmuntowskich w Lublinie, oraz ci przed telewizorami, między linami zobaczą byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa IBF dywizji średniej (middleweight), Kamila Szeremetę (22-2-1), który skrzyżuje rękawice z Vladyslavem Gelą (12-4-0) z Ukrainy. Wcześniej do ringu wejdzie bardzo dobrze zapowiadający się Rafał Wołczecki (6-0-0), rywalizujący podobnie jak Szeremeta w kategorii średniej. Rywalem 25-letniego Wrocławianina będzie twardy Estończyk Pavel Semjonov (26-22-2), który na dwadzieścia dwie porażki, przed czasem przegrywał zaledwie jeden raz.

Jedną z najważniejszych walk podczas sobotniej nocy z boksem, będzie starcie zaliczanego do szerokiej światowej czołówki dywizji średniej, Meiirima Nursultanova (17-0-0), oraz Marcelo Estebana Coceresa (31-4-1). Kazach w swojej ostatniej walce znokautował już w piątej rundzie Sebastiana Horacio Papeschi’a (18-4-0) na gali w rodzinnym kraju, a miało to miejsce w pierwszej połowie czerwca bieżącego roku. Stawką pojedynku będzie pas WBO International. Transmisję z gali przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek