W sobotnią noc, wszystkich kibiców czeka duża dawka bokserskich emocji. Podczas gali w Nowym Orleanie (Louisiana, Stany Zjednoczone), Regis Prograis (28-1-0) zmierzy się w swojej pierwszej bezpośredniej obronie tytułu mistrza świata organizacji WBC, kategorii super lekkiej (super lightweight), przeciwko Danielito Zorilli (17-1-0). Bezpośrednią transmisję z gali, przeprowadzi platforma streamingowa DAZN, a początek zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem, z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Nieco później, bo o godzinie 9PM czasu środkowoamerykańskiego (4 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego), rozpocznie się gala w Broadbeach (Queensland, Australia), podczas której między linami zobaczymy krajowego ulubieńca, Tima Tszyu (22-0-0), w starciu z Carlosem Ocampo (35-2-0). Tszyu bronił będzie wywalczonego przed trzema miesiącami tymczasowego tytułu federacji WBO, kategorii super półśredniej (super welterweight).

Na karcie walk zobaczymy także innego świetnie zapowiadającego się Australijczyka, Sama Goodmana (14-0-0), który zmierzy się z Ra’eese’m Aleemem (20-0-0) w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku, w limicie kategorii super koguciej (super bantamweight). Obaj pięściarze są bardzo wysoko rozstawieni w światowych rankingach, a zwycięzca sobotniego starcia, znacznie przybliży się do walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi australijska stacja telewizji FOX (w Stanach Zjednoczonych, Showtime), zaś polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem TVP Sport.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org