Już za niespełna półtora tygodnia (12 sierpnia) podczas gali Top Rank w Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone) dojdzie do walki o tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii super piórkowej (super featherweight), w której zmierzą się broniący pasa Emanuel Navarrete (37-1-0), oraz obowiązkowy pretendent Oscar Valdez (31-1-0). Pojedynek pomiędzy dwoma meksykańskimi pięściarzami zapowiada się bardzo ciekawie i to starcie w którym ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Valdez twierdzi, że znokautuje swojego rodaka, jednakże sam Navarrete jest pewny swego. 

Ludzie wiedzą, że zadaję dużo ciosów i, że biorę udział w atrakcyjnych walkach. Teraz wierzę, że walka z Valdezem będzie podwójnie spektakularna. Valdez to zawodnik, który się nie zatrzymuje. Zawsze widzimy go w ruchu, zadaje ciosy i idzie do przodu. Mówi, że urwie mi głowę, ale zobaczymy czyja głowa spadnie pierwsza! Zobaczymy co Valdez ma do zaoferowania i ile może znieść, tak samo z resztą jak ja. – mówi Navarrete w rozmowie z Top Rank. 

Navarrete z Valdezem mieli spotkać się ze sobą już w lutym w walce o wakujący tytuł mistrza świata, jednakże ten drugi zmuszony był wycofać się z pojedynku ze względu na kontuzję. Navarrete zmierzył się wówczas o pas z Liamem Wilsonem (11-2-0) wygrywając przez nokaut w dziewiątej rundzie. Meksykanin sam nie ustrzegł się jednak błędów i był liczony w czwartej odsłonie. Tym razem, 28-latek zapowiada dużo lepszą formę. 

Obóz przygotowawczy był intensywny i ciężki. Na szczęście udało nam się go dobrze przeprowadzić. Zawsze robiłem wszystko w konwencjonalny sposób, ale teraz dołączył do nas trener fizyczny Francisco Javier Orozco. To walka z Valdezem przyczyniła się do tej zmiany i podejdę do niej znacznie lepiej pod kątem fizycznym. Wygrana w tej walce przyspieszyłaby moją karierę i osobiście czułbym się spełniony. W mojej karierze brakuje właśnie zwycięstwa nad kimś takim jak Valdez. To wypełniła mnie dumą, że mogę być częścią tak kultowej walki pomiędzy dwoma Meksykanami, no i obym wyszedł z niej zwycięsko. – powiedział Navarrete. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org