Niepokonany Andres Cortes (20-0-0) stoczył do tej pory na zawodowych ringach dwadzieścia pojedynków, triumfując we wszystkich z nich. Promowany przez Top Rank 26-latek z Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) w swojej ostatniej walce w efektowny sposób znokautował Xaviera Martineza (18-2-0), dając tym samym jasny sygnał, że zbliża się on do czołowej dziesiątki mocno obsadzonej kategorii super piórkowej (super featherweight).

W miniony czwartek, podczas gali w Las Vegas, której głównym wydarzeniem było starcie pomiędzy Shakurem Stevensonem (21-0-0), a Edwinem De Los Santosem (16-2-0), doszło również do walki pomiędzy broniącym tytułu mistrza świata organizacji WBO, Emanuelem Navarrete (38-1-1), a Robsonem Conceicao (17-2-1). Po bardzo emocjonującym starciu, sędziowie orzekli remis, który był najlepszym możliwym werdyktem, patrząc na przebieg rywalizacji. Cortes nie ma wątpliwości co do tego, że zdołałby zastopować Conceicao.

Wierzę, że mógłbym zatrzymać Conceicao, gdybym dostał taką szansę. Navarrete nie jest niepokonany. Wczoraj wieczorem pokazał, że można go pokonać. Mój styl, siła i głód sprawiają, że jestem znaczącym zagrożeniem w tej dywizji. Jestem gotowy na każde wyzwanie, a dzięki moim ostatnim zwycięstwom zdobyłem prawo do tego, aby stanąć z nim twarzą w twarz. Mój record mówi sam za siebie. Konsekwentnie sprawdzałem się na ringu, a mimo to inni zawodnicy w tej dywizji ciągle mnie unikają. Navarrete jest mistrzem i szanuję to, ale jestem tutaj, aby udowodnić, że jestem najlepszy i otrzymać to, co mi się słusznie należy. Foster właśnie podpisał kontrakt z Top Rank, aby walka mogła być stoczona z łatwością. Chcę obu tych mistrzów. Zasłużyłem na to. – mówi Cortes.

Jak już zostało wspomniane powyżej, Navarrete znajduje się w posiadaniu mistrzowskiego pasa organizacji WBO, wagi super piórkowej, zaś O’Shaquie Foster (21-2-0), który kilka dni temu podpisał kontrakt promotorski z Top Rank, dzierży tytuł federacji WBC. Cortes, który swoje usługi również świadczy dla Boba Aruma, mógłby zatem śmiało skonfrontować się zarówno z Navarrete, jak i Fosterem.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org