Już 15 lipca w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), podczas gali Premier Boxing Champions, promowanej przez Toma Browna (TGB Promotions), do ringu powróci Elvis Rodriguez (14-1-0). 27-letni Dominikańczyk skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata, Viktorem Postolem (31-4-0), w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku kategorii super lekkiej (super lightweight). Rodriguez zdaje sobie sprawę z tego, że nadchodząca walka będzie zdecydowanie najważniejszą w jego dotychczasowej karierze.

Jestem bardzo zmotywowany powrotem na ring. Viktor Postol to świetny pięściarz i walczył z najlepszymi w tej kategorii wagowej. To będzie walka pełna akcji, której nikt nie powinien przegapić. Przyjeżdżam, aby udowodnić, że zasługuję na walkę o tytuł mistrza świata po tym pojedynku. Wygrana z Postolem w spektakularny sposób to oświadczenie, dzięki któremu zasłużę na swoją szansę. Mam obowiązek wobec siebie, mojej rodziny i mojego kraju, aby wygrać 15 lipca. To najważniejsza walka w mojej karierze. – mówi Rodriguez.

Dominikańczyk, trenujący od kilku lat pod okiem Freddie’go Roacha, w swoim ostatnim pojedynku wygrał na punkty z uznanym amatorem Josephem Adorno (17-2-2), któremu wróżono świetną karierę wśród zawodowców. Rodriguez powalił Amerykanina dwukrotnie na matę ringu, podczas ich walki w lutym, na gali w Minneapolis (Minnesota, Stany Zjednoczone), ostatecznie triumfując decyzją większości sędziów na dystansie dziesięciu rund. 27-latek zdążył dobrze poznać styl Postola, z którym w przeszłości wielokrotnie odbywał sesje sparingowe.

– Pojedynek Rodrigueza z Postolem, otworzy kartę główną najbliższej gali w Las Vegas. Przed walką wieczoru, zobaczymy starcie o wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii koguciej (bantamweight), pomiędzy filipińskim weteranem, Nonito Donaire (42-7-0), a Alexandro Santiago (27-3-5). Głównym pojedynkiem wydarzenia w Las Vegas, będzie pojedynek rankingowy, w którym zmierzą się faworyzowany Frank Martin (17-0-0), oraz Artem Harutyunyan (12-0-0). Walka zakontraktowana jest na dwanaście rund, w limicie kategorii lekkiej (lightweight).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org