Mistrz olimpijski z Rio De Janeiro (2016), Tony Yoka (11-1-0), stoczy w sobotni wieczór swoją trzynastą walkę w zawodowej karierze, a jego przeciwnikiem będzie były pretendent do tytułu mistrza świata, Carlos Takam (39-7-1). Walka została zakontraktowana na dziesięć rund w limicie kategorii ciężkiej (heavyweight). 

Yoka, blisko dziesięć miesięcy temu stoczył swoją ostatnią walkę, przegrywając na punkty z Martinem Ilungą Bakole (18-1-0). O ile punktacje sędziów, według których Bakole wygrał decyzją większości sędziów, o tyle wszyscy którzy oglądali pojedynek nie mają wątpliwości, że dużo lepszym zawodnikiem był wówczas Bakole. Dla Yoki była to pierwsza porażka na zawodowstwie.

Carlos Takam, to pięściarz, który podobnie jak Yoka powraca po porażce – z tą różnicą, iż Kameruńczyk swoje najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, a dziś odcina przysłowiowe kupony. 42-letni Kameruńczyk z francuskim paszportem, w swojej ostatniej walce przegrał jednogłośnie na punkty z Arslanbkie Makhmudovem (16-0-0). Takam był liczony w pierwszej, oraz drugiej rundzie, jednakże zdołał wytrzymać do końca pełnego dystansu, wynoszącego dziesięć rund.

Faworytem sobotniego starcia w Paryżu jest niewątpliwie Yoka, dla którego będzie to walka o “być albo nie być” w światowym boksie. Niestety, żadna z polskich stacji telewizyjnych nie pokaże tego wydarzenia. Transmisja dostępna będzie jedynie na francuskim kanale Canal+. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org