Już w najbliższy piątek podczas gali Top Rank w Corpus Christi (Texas, Stany Zjednoczone) Luis Alberto Lopez (28-2-0) stanie do swojej drugiej obrony tytułu mistrza świata organizacji IBF, kategorii piórkowej (featherweight). Rywalem Meksykanina będzie twardy Joet Gonzalez (26-3-0), dla którego będzie to trzecia szansa na zdobycie tytułu mistrza świata w kategorii do 126 funtów.

Podczas piątkowej gali między linami zobaczymy także debiutującego w barwach Top Rank Jamaine’a Ortiza (16-1-1), dla któego będzie to powrót po ubiegłorocznej porażce z rąk Vasiliy’a Lomachenko (17-3-0). Rywalem Amerykanina będzie doświadczony Antonio Moran (29-5-1). Kartę główną otworzy starcie jednego z najlepiej zapowiadających się amerykańskich pięściarzy – Xandera Zayasa (16-0-0), którego przeciwnikiem będzie Roberto Valenzuela Jr (21-4-0). Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z piątku na sobotę czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy fani obejrzą wydarzenie za pośrednictwem TVP Sport. Poniżej prezentujemy wypowiedzi z środowej konferencji prasowej.


🇲🇽Luis Alberto Lopez: Cieszę się, że mogę walczyć w tym ważnym dla Meksyku dniu (Święto Niepodległości, przyp. red), gdzie Joet GOnzalez i ja będziemy reprezentować nasz kraj. Tej nocy pokażemy prawdziwą wojnę. Szanuję go, ponieważ toczył świetne pojedynki. W swojej karierze wykonał świetną robotę, ale gdy wychodzimy do ringu, szacunek znika. Zamierzam zabrać ten pas do domu, dla rodziny i dla Meksyku. To będzie totalna wojna. Kiedy w ringu startuje dwóch głodnych Meksykanów, zawsze idą na całość. Wiemy, że Joet Gonzalez jest twardy, ale moim celem jest go znokautować. Jak zawsze jesteśmy gotowi. Jestem zawodnikiem, który wie jak dawać ekscytujące walki. Jestem pięściarzem, który idzie do przodu. Kibice wiedzą, że kiedy “EL Venado” wchodzi do ringu, to będzie wspaniałe show.

🇺🇸Joet Gonzalez: To moja trzecia szansa i naprawdę jestem bardzo wdzięczny. Za każdym razem bardzo ciężko pracowałem. Za każdym razem, gdy wychodzę do ringu, daję z siebie wszystko. Muszę wygrać. Zawsze ciężko trenowałem. Nigdy nie szedłem na skróty, ale czasami to nie jest po prostu twoja noc. Jest jak jest. Mimo wszystko nadal tu jestem i za każdym razem będę dawał z siebie wszystko. Spodziewam się świetnej walki. To wielki dzień dla Meksyku. Wszystko co muszę zrobić, to wygrać i zostać nowym mistrzem świata federacji IBF. To proste. Nie mogę wrócić do domu z pustymi rękami. Zabieram ten pas do domu.


🇺🇸Xander Zayas: To była wspaniała podróż. Mam za sobą szesnaście walk i dorastam. Szkoliłem się. Czuję się coraz lepiej w ringu i poza nim. Jestem podekscytowany tym, że wystąpię w tę sobotnią (Zayas się pomylił, bowiem gala odbędzie się w piątek, przyp.red) noc. Trenowaliśmy przes ostatnie trzy, lub cztery walki pod kątem zawodnika na dziesięć rund. Teraz dostaję szansę i zamierzam ją wykorzystać. Staję twarzą w twarz z meksykańskim wojownikiem, który jest gotowy się pokazać. Ma za sobą wiele. Dzień Niepodległości Meksyku wypada następnego dnia. Jego rodzina jest tutaj z nim. Prawdopodobnie będzie miał za sobą swoich kibiców. Jestem podekscytowany możliwością zrobienia show i zdobycia tej publiczności.

🇲🇽Roberto Valenzuela Jr: To bardzo ważna data dla mnie i dla Meksyku. Zrobimy więc wszystko, aby uzyskać dobry wynik. To moja szansa, aby poinformować wszystkich, kim jest Robert Valenzuela. Badaliśmy Zayasa. Jest świetnym pięściarzem. Właściwie to nie ma on wielu wad. Wierzę jednak, że mój głód zwycięstw i kontynuowania kariery zrobi tutaj różnicę. Wiem, że jeśli wygram tę walkę, będziemy na drodze do bardzo dużych pojedynków.

Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org