Już w najbliższą sobotę w Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone), odbędzie się kolejna w tym roku gala grupy Top Rank, podczas której główne skrzypce zagrają Xander Zayas (18-0-0) i Patrick Teixeira (34-4-1). Na karcie głównej pojawi się także wchodzący do szerszej czołówki światowej wagi piórkowej (featherweight), Bruce Carrington (11-0-0).

Amerykanin zmierzy się doświadczonym Brayanem De Gracią (29-3-1), który przyjął propozycję walki z kilkudniowym wyprzedzeniem. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja ESPN. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej, zapraszając przy okazji na nadchodzącą zapowiedź sobotniej gali.

Xander Zayas: Chcę podziękować Top Rank, ESPN i Madison Square Garden za danie mi tej szansy. Mam 21 lat i jestem w walce wieczoru w MSG. To coś, czego pragnę i zawsze o tym marzyłem. Ciężko na to pracowałem, a teraz to się dzieje.Na papierze to największy sprawdzian w mojej karierze. Muszę go zdać śpiewająco i wiem o tym, tak samo jak mój zespół. Skupiamy się na wygranej w sobotni wieczór, a następnie skupimy się na reszcie. Ktoś będzie musiał ustąpić w tej walce i nie sądzę, że to będę ja. Jeśli to konieczne, jestem gotowy stoczyć dziesięć rund. Jestem gotów przejść przez wszystko, przez co muszę przejść, aby wygrać.

Patrick Teixeira: Zwycięstwo w tej walce może pomóc mi wrócić tam, gdzie chcę być i występować jako w walkach wieczoru na ważnych galach. Oczywiście każda walka jest inna i zdaję sobie z tego sprawę. Przygotowywałem się więc inaczej i stosowałem różne strategie. Mam tylko nadzieję, że wyjdę z tego zwycięsko. W rzeczywistości dostosowuję się do mojego przeciwnika i lubię wywierać presję, wychodzić do przodu, ale wszystko zależy od tego, co zrobi mój przeciwnik.


Bruce Carrington: Oczywiście wracamy do deski kreślarskiej ze studium filmowym i tym podobnymi rzeczami. To po prostu konsekwencja utrzymywania formy i ostrzenia narzędzi. Czuję, że swoim stylem potrafię dostosować się do każdego w krótkim czasie. Chcę pogratulować i podziękować Brayanowi za podjęcie walki, dzięki której show nadal się odbędzie. Szkoda, że ​​będzie na złym końcu tego show.

Brayan De Gracia: Zawsze jestem na sali treningowej, niezależnie od tego, czy walczę, czy nie, a tutaj pojawiła się szansa. Muszę tylko dostosować się do stylu Carringtona.

Photo: Mikey Williams

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94