Grupa promotorska Top Rank poinformowała dzisiaj o podpisaniu wieloletniego kontraktu z amerykańskim prospektem, Vito Mielnickim (18-1-0). Urodzony w Newark, w stanie New Jersey pięściarz swoją karierę budował głównie przy współpracy z Premier Boxing Champions, a swoją ostatnią walkę stoczył właśnie w barwach tejże grupy, co miało miejsce 4 maja, podczas gali Saul “Canelo” Alvarez (61-2-2) vs. Jaimie Munguia (43-1-0). 

Vito to niezwykle utalentowany i młody człowiek, którego obserwujemy od czasów, gdy jeszcze był amatorem. Jesteśmy podekscytowani, że zdecydował się podpisać kontrakt z Top Rank i wierzymy, że ma wszystkie narzędzia, aby zostać mistrzem świata. – przekazał szef Top Rank, Bob Arum. 

22-letni Amerykanin z polskimi korzeniami na zawodowstwo przeszedł już w 2019 roku i od samego początku występował na bardzo dużych wydarzeniach. Mielnicki nie może doczekać się współpracy ze swoim nowym partnerem i liczy na aktywne starty, do których już przyzwyczaił swoich kibiców. 

Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że mogłem podpisać kontrakt z Top Rank, jedną z największych grup promotorskich w historii. To początek nowego rozdziału w mojej historii. Jestem podekscytowany możliwością dalszego rozwoju  jako zawodnik. Nie mogę się doczekać, aby pozostać aktywnym i nadal budować to wszystko na fundamencie, który stworzyłem w pierwszych latach mojej kariery. Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią mojej podróży aż do tego momentu. – powiedział Mielnicki. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94