Mistrz olimpijski z Tokio (2020) Bahkodir Jalolov (12-0-0) zadebiutuje 26 sierpnia jako zawodnik grupy Top Rank. Do wydarzenia dojdzie w Hard Rock Hotel & Casino w Tulsa (Oklahoma, Stany Zjednoczone), a główną atrakcją wieczoru będzie starcie pomiędzy Jaredem Andersonem (15-0-0), a doświadczonym Andriy’em Rudenko (35-6-9). Póki co, nie wiadomo kto będzie rywalem potężnego Uzbeka. 

Jestem bardzo podekscytowany nowym rozdziałem w mojej karierze i tym, że będę mógł zaprezentować moje bokserskie umiejętności na skalę światową. Top Rank to jedna z najbardziej elitarnych grup promotorskich i nie mogę doczekać się naszej pomyślnej współpracy. – powiedział Jalolov. 

Choć grupa Top Rank nie poinformowała o tym jeszcze oficjalnie, podczas gali w Tulsa między liny powróci także najlepszy nigeryjski pięściarz królewskiej dywizji, Efe Ajagba (17-1-0). Kariera Afrykańczyka nie do końca układa się od czasu jego porażki z Frankiem Sanchezem (22-0-0), po której Ajagba stoczył zaledwie dwa pojedynki , tocząc średnio jedną walkę w roku. Sierpniowa gala Top Rank zapewni zatem kibicom aż trzy pojedynki wagi ciężkiej (heavyweight). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org