Hitowe starcie na brytyjskim rynku, pomiędzy Liamem Smithem (33-3-1), a Chrisem Eubankiem Jr (32-3-0) odbędzie się 2 września na gali w Manchesterze (Anglia) – poinformowała grupa Boxxer na czele z Benem Shalomem. Przypomnijmy, że pojedynek obu pięściarzy będzie rewanżem styczniowej walki, podczas której Smith sprawił bardzo dużą niespodziankę, nokautując w walce wieczoru na gali w Manchesterze faworyzowanego Eubanka, który przez trzy rundy kontrolował przebieg pojedynku. 

Smith wykazał się jednak cierpliwością, oraz konsekwencją, w efekcie czego w czwartej odsłonie powalił na matę ringu Eubanka prawym sierpem. Po liczeniu, walka była kontynuowana, a Smith rzucił się do kolejnego ataku, kończąc ostatecznie pojedynek. Pierwotnie, do rewanżowego starcia pomiędzy dwoma pięściarzami miało dojść w połowie czerwca, jednakże Smith doznał urazu podczas przygotowań, w efekcie czego ich walka nie doszła wówczas do skutku. 

Cieszę się, że data została już ustalona i nie mogę doczekać się aż pozbędę się tego swędzenia, które wymaga drapania. Jestem teraz w pełni wyleczony, nie mam żadnych kontuzji i nie mogę doczekać się zakończenia kariery Chrisa Eubanka 2 września. – powiedział Smith. 

Chris Eubank kilka dni po styczniowej porażce zakomunikował, że uruchomi klauzulę rewanżową zawartą w kontrakcie na pierwszą walkę i faktycznie tak zrobił. Syn legendy brytyjskiego boksu podkreślał we wcześniejszych wywiadach, że rewanż ze Smithem zależy od jego “być albo nie być” w poważnym boksie. Eubank zapowiada, że dzień 2 września będzie dniem zemsty. 

Nigdy więcej żadnych wymówek i opóźnień. Smith nie może wiecznie przede mną uciekać. 2 września to dzień zemsty! – powiedział Eubank. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org