Podczas piątkowej gali Top Rank w Corpus Christi (Texas, Stany Zjednoczone), Xander Zayas (17-0-0) pokonał w fenomenalny sposób Roberto Valenzuelę Jr (21-5-0), zatrzymując Meksykanina w piątej rundzie. Portorykańczyk dyktował warunki pojedynku już od samego początku, posyłając dwukrotnie Valenzuelę na matę ringu już w pierwszej rundzie. Po celnych ciosach Zayasa wyprowadzanych głównie lewymi prostymi, nos Valenzueli zaczął coraz mocniej krwawić, aż w piątej rundzie doszło do przerwania pojedynku.

– Nie sądziłem, że jego nos przestanie krwawić. Kiedy podszedłem do swojego narożnika, powiedziałem tacie (który był w narożniku, przyp.red) że jego nos wygląda naprawdę źle. Wiedzieliśmy zatem, że to kwestia czasu. – mówił po walce Zayas.

Zayas odniósł tym samym siedemnaste zwycięstwo w zawodowej karierze, w tym jedenaste przed czasem. 21-latek z Portoryko jest bez wątpienia jednym z najlepiej zapowiadających się pięściarzy na świecie, startujących w dywizji super półśredniej (super welterweight). Młody zawodnik już teraz zapewnia, że jest gotowy na walkę o tytuł mistrza świata.

Przybyłem tutaj, aby osiągnąć cel. Przybyłem tutaj, aby dać znać wszystkim w wadze super półśedniej, że przychodzę po wszystko. Mówili, że potężnie uderza, a dzisiaj to ja dominowałem. Teraz jestem zawodnikiem wagi super półśredniej i niezależnie kiedy, jeśli Top Rank da mi szansę, ja będę gotowy na walkę o tytuł mistrza świata. Oddaję szacunek mojemu rywalowi Roberto. Był wojownikiem, takim jak wiedziałem, że będzie. – powiedział Zayas.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org