Już 17 czerwca, podczas gali Matchroom Boxing w Nowym Orleanie (Louisiana, Stany Zjednoczone), Danielito Zorilla (17-1-0) stanie przed swoją pierwszą karierze szansą na zdobycie tytułu mistrza świata, kategorii super lekkiej (super lightweight). 29-letni Portorykańczyk zmierzy się z broniącym pasa Regisem Prograisem (28-1-0) i choć bardzo mocno wierzy w swoje umiejętności, zdaje sobie on sprawę i większość stawia go z góry w roli przegranego.

Zajrzałem do mediów społecznościowych i tak naprawdę nikt na mnie nie stawia i nie wydaje mi się, że ktoś stawiał mnie w roli zwycięzcy, a to mnie motywuje. Podoba mi się to, bo traktuję to jako wyzwanie. Ludzie wspominają o Manny’m Rodriguezie, jako tym, który zostanie piątym mistrzem świata z Portoryko, a będzie szóstym. Nikt nie bierze pod uwagę mnie. Wierzę jednak w siebie i tej nocy pokaże wam, że będę piątym mistrzem świata z Portoryko. Walka odbędzie się w rodzinnym mieście Prograisa, z jego promotorem i jego sędziami. Nie będzie mnie to jednak rozpraszać i zamierzam odebrać tę koronę Prograisowi. Jestem gotowy na każdego i nie boję się wyzwań. Dlatego tutaj jesteśmy. Poza tym, kariera pięściarza jest krótka, więc nie można przegapić takiej okazji. – powiedział Zorilla w rozmowie z Sarą Hernandez.

Pierwotnie, przeciwnikiem Prograisa miał być Liamo Paro (23-0-0), jednakże Australijczyk wycofał się z walki parę tygodni temu, tłumacząc się kontuzją. Zorilla, będący w ciągłym przygotowaniu, z marszu przyjął ofertę mistrzowskiej szansy, mimo krótkiego czasu na zorganizowanie pełnego obozu. W lipcu ubiegłego roku, Portorykańczyk poniósł swoją pierwszą porażkę na zawodowstwie, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów z Arnoldem Barbozą (28-0-0), podczas gali Top Rank w miejscowości Temecula (California, Stany Zjednoczone). Co ciekawe, Barboza również był przymieżany jako jeden z kandydatów w ramach zastępstwa za Paro, jednakże jak twierdzi promujący Prograisa, Eddie Hearn, Amerykanin postawił zbyt wysokie żądania finansowe.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org