13 maja w Stanach Zjednoczonych, między liny powróci mistrz WBA “Regular”, kategorii super lekkiej (super lightweight), Alberto Puello (21-0-0). Rywalem pięściarza z Dominikany będzie Rolando Romero (14-1-0) – były pretendent do pasa WBA “Regular”, kategorii lekkiej (lightweight). Póki co, dokładna lokalizacja pojedynku nie została jeszcze ustalona.

Puello, po wakujący tytuł “Regular”, organizacji WBA, sięgnął w w drugiej połowie sierpnia ubiegłego roku, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów z Botirzhonem Akhmedovem (9-2-0) na gali Premier Boxing Champions w Hollywood (Florida, Stany Zjednoczone). Dla niepokonanego 28-latka, nadchodząca walka z Romero, będzie trzecim pojedynkiem na terenie Stanów Zjednoczonych, oraz trzecim z rzędu. Promowany przez Sampsona Lewkowicza Puello, startuje na zawodowych ringach od blisko ośmiu lat.

Romero, w swojej ostatniej walce doświadczył pierwszej porażki na zawodowstwie, przegrywając w szóstej odsłonie z Gervontą Davisem (28-0-0). Walka była zakontraktowana wówczas na dwanaście rund, a w stawce znalazł się pas WBA “Regular” dywizji lekkiej, w którego posiadaniu Davis znajduje się po dziś dzień.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org