Bezsprzecznie najlepiej zapowiadający się amerykański pięściarz kategorii ciężkiej (heavyweight), Jared Anderson (13-0-0) wystąpi 8 kwietnia na gali w Prudential Center w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone), a jego rywalem będzie George Arias (18-0-0) – poinformowała grupa promotorska Top Rank, odpowiedzialna za sportowe interesy Andersona.

Dla Amerykanina będzie to powrót między liny po grudniowej walce z Jerry’m Forrestem (26-6-2), kiedy to znokautował go już w drugiej odsłonie pojedynku. Arias, niepokonany na zawodowstwie pięściarz z Dominikany, swoje profesjonalne starty rozpoczął w 2014 roku, startując dotychczas jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Tej samej nocy, w ringu zamelduje się także Keyshawn Davis (7-0-0). Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Tokio (2020) skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata kategorii lekkiej (lightweight), Anthony’m Yigitem (26-2-1). Szwedzki pięściarz stoczył pod koniec października 2020 roku walkę o pełnoprawny pas IBF z Ivanem Baranchykiem (20-3-0), przegrywając w siódmej rundzie, ze względu na uraz lewego oka, w wyniku którego lekarz nie wyraził zgody na dalszą rywalizację. Na gali 8 kwietnia, do ringu wejdzie również Damian Knyba (10-0-0), dla którego będzie to oficjalny debiut, jako zawodnika grupy Top Rank. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie rywalem najlepiej zapowiadającego się Polaka, startującego w królewskiej dywizji.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org