Już 15 kwietnia na gali w Londynie (Anglia) dojdzie do walki o tymczasowy tytuł mistrza organizacji WBO, kategorii ciężkiej (heavyweight), w której broniący tytułu Joe Joyce (15-0-0), zmierzy się z najlepszym chińskim pięściarzem królewskiej dywizji, Zhilei’m Zhangiem (24-1-1). Faworytem pojedynku niewątpliwie jest Anglik, jednakże Zhang zapowiada, iż będzie przygotowany do walki w stu procentach.

Joe Joyce jest odporny na ciosy, ale nigdy nie poczuł prawdziwej chińskiej mocy. – deklaruje swoją gotowość Zhilei Zhang.

Chińczyk, będący srebrnym medalistą olimpijskim z Pekinu (2008) trenuje pod okiem Shauna George’a, z którym związał się niedawno również Damian Knyba (10-0-0). Zhang, w swojej ostatniej walce przegrał kontrowersyjnie na punkty z Filipem Hrgovicem (15-0-0) w eliminatorze do pojedynku o tytuł mistrza świata dywizji ciężkiej, z ramienia federacji IBF. 39-letni weteran przygotowuje się do swojej nadchodzącej walki, między innymi z Knybą, który powróci między liny 8 kwietnia na gali w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone). Póki co, Polak nie poznał jeszcze nazwiska swojego przeciwnika, ale wiele wskazuje na to, iż będzie to doświadczony Amerykanin, który w przeszłości rywalizował z bardzo dobrymi zawodnikami.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org