Wiele wskazuje na to, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych pięściarzy na świecie, Gervonta Davis (29-0-0) swoją kolejną walkę stoczy dopiero latem – taką informację przekazał “The Ring Magazine” dodając, że pojedynek ma odbyć się na terenie wysp brytyjskich, gdzie “Tank” miał okazję już mierzyć się w przeszłości, a miało to miejsce dokładnie 20 maja 2017 roku, kiedy to urodzony w Baltimore (Maryland, Stany Zjednoczone) pięściarz wybrał się do Londynu na walkę z Liamem Walshem (23-1-0) w swojej pierwszej w karierze obronie tytułu mistrza świata organizacji IBF, kategorii super piórkowej (super featherweight).

Davis na wyspach brytyjskich stoczył niespełna trzy rundy. Podczas “wizyty” w Londynie, Tank znokautował Walsha właśnie w trzeciej odsłonie, co było jego pierwszą mistrzowską obroną, oraz pierwszą (i jak dotąd jedyną) walką poza rodzinnymi Stanami Zjednoczonymi. Na ten moment nie wiadomo kto może być kolejnym przeciwnikiem Davisa, który w swojej ostatniej walce znokautował Ryana Garcię (24-1-0), co miało miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Wydarzenie sprzedało się wówczas w liczbie ponad 1.2 miliona subskrybentów, nie biorąc pod uwagę sprzedaży do miejsc komercyjnych na terenie USA.

Aktualnie, Davis znajduje się w posiadaniu tytułu mistrza świata WBA, kategorii lekkiej (lightweight), po tym jak federacja mianowała go kilka tygodni temu pełnoprawnym czempionem, co wynikło z decyzji ówczesnego mistrza świata, Devina Haney’a (31-0-0), który zwakował pas i przeniósł się kategorię wagową wyżej. Z racji tego, iż Davis wcześniej dzierżył “drugoligowy” pas “Regular”, federacja postanowiła mianować go teraz pełnym mistrzem.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org