Grupa promotorska Top Rank oficjalnie  poinformowała we wtorkowy wieczór to, o czym mówiło się od dawna – George Kambosos (21-2-0) i Vasiliy Lomachenko (17-3-0) zmierzą się ze sobą 12 maja w Perth (Western Australia, Australia) o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF, kategorii lekkiej (lightweight). Lomachenko, w swojej ostatniej walce przegrał z Devinem Haney’em (31-0-0), a w stawce znalazły się wówczas wszystkie cztery (WBA, WBC, IBF, WBO) tytuły mistrza świata, należące do Amerykanina. 

Jestem podekscytowany możliwością kolejnej walki o tytuł mistrza świata. George Kambosos to dobry zawodnik i wiem, że muszę się dobrze przygotować, aby zasłużyć na zwycięstwo. Walka w Australii będzie nowym doświadczeniem i nie mogę się doczekać, aż zapewnię mieszkańcom Perth wspaniałą walkę. – przekazał Lomachenko w informacji prasowej. 

Kambosos, podobnie jak Lomachenko, miał okazję wcześniej walczyć z Haney’em. Australiczyk dwukrotnie walczył z Amerykaninem o niekwestionowane mistrzostwo świata w swoim rodzinnym kraju, dwukrotnie uznając wyższość przeciwnika. Kambosos ostatnim razem między linami zaprezentował się  w lipcu ubiegłego roku, pokonując kontrowersyjnie na punkty Maxi Hughesa (26-6-2).

Jestem niezwykle zmotywowany i nie mogę się doczekać, aby zmierzyć się z legendarnym Vasylem Lomachenko. Po raz kolejny dam pojedynek o mistrzostwo świata i walkę na wielkim stadionie u wybrzeży Australii. To będzie bitwa pomiędzy dwoma współczesnymi wojownikami. To walka, o której zawsze marzyłem i wkrótce stanie się ona rzeczywistością. Ta walka znaczy dla mnie wszystko. Chodzi o ugruntowanie nieśmiertelnego dziedzictwa bokserskiego, które chcę po sobie pozostawić. Będę gotowy, a zwycięstwo to jedyna rzecz, która przychodzi mi do glowy. Dziękuję miastu Perth i rządowi Australii Zachodniej za wsparcie tego historycznego wydarzenia. – powiedział z kolei Kambosos. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org