Były mistrz świata kategorii średniej (middleweight), Demetrius Andrade (31-0-0) powróci do ringu podczas gali Premier Boxing Champions w Waszyngtonie (District of Colombia, Stany Zjednoczone) zaplanowanej na 7 stycznia. W walce wieczoru zmierzą się Gervonta Davis (27-0-0), oraz Hector Garcia (16-0-0) o pas WBA “Regular” dywizji lekkiej (lightweight).

Dla Andrade’a szykuje się czas sporych zmian. Niepokonany były mistrz świata dwóch kategorii wagowych, bardzo chciałby zdobyć kolejny tytuł, a pierwszy krok w tym kierunku zrobi już na początku przyszłego roku. Jego rywalem będzie doświadczony Demond Nicholson (26-4-1), a ich pojedynek zakontraktowany jest na dziesięć rund, w limicie kategorii super średniej (super middleweight). Andrade przez ostatnie lata był związany kontraktem promotorskim z Matchroom Boxing, a jego walki pokazywane były za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN. Kilka miesięcy temu, Amerykanin nie przedłużył kontraktu z Eddie’m Hearnem, stając się tym samym wolnym agentem.

Podczas nadchodzącej gali w Waszyngtonie, do ringu powróci “król nokautów” z Fildaelfii (Pennsylvania, Stany Zjednoczone), Jaron Ennis (29-0-0). 25-letni pięściarz, znany pod pseudonimem “Boots”, skrzyżuje rękawice z Karenem Chukhadzhianem (21-1-0), a w stawce ich pojedynku znajdzie się tymczasowy pas federacji IBF, kategorii półśredniej (welterweight), który znacznie przybliży zwycięzcę do walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Errol Spence Jr (28-0-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek