Grupa promotorska Matchroom Boxing, z Eddie’m Hearnem na czele, poinformowała na początku bieżącego tygodnia, iż były zunifikowany mistrz świata, kategorii ciężkiej (heavyweight), Anthony Joshua (24-3-0) powróci do ringu pierwszego kwietnia na gali w londyńskiej (Anglia) O2 Arena, a jego przeciwnikiem będzie Jermaine Franklin (21-1-0). Joshua powraca po dwóch bezpośrednich porażkach z rąk Oleksandra Usyka (20-0-0) i liczy na to, że w swojej najbliższej walce, powróci na zwycięską ścieżkę. Anglik, mimo to nie lekceważy swojego rywala, który w końcem listopada ubiegłego roku, przegrał nieco kontrowersyjnie na punkty z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata, Dillianem Whyte’m (29-3-0).

– Na pewno potraktuję tę walkę poważnie. Nie obchodzi mnie to, gdzie boksuję. Dobrze jest móc znów popracować, a to będzie kolejna noc w ramach pracy. Minęło sporo czasu – walka o pasy i rzucanie wyzwań innym przeciwnikom. – mówił na konferencji Anthony Joshua.

Joshua, swoją ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku, przegrywając na punkty z Oleksandrem Usykiem (20-0-0) podczas gali w Jeddah (Arabia Saudyjska). W połowie stycznia, Joshua poinformował, że nawiązał współpracę z nowym trenerem, którym będzie Derrick James. Angielski pięściarz, będzie zatem do swojej nadchodzącej walki przygotowywał się w Stanach Zjednoczonych.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek